עונת 2019 של G1 Series יצאה לדרכה וירין שטרן, אלוף עונת 2018, המתחרה עם קבוצת Zotapay, ניצח את המירוץ הראשון בסוף השבוע הראשון של אליפות ה-G1 Series לאחר מאבק צמוד על ההובלה עם דווידי וטורי.

האקשן התחיל כבר ביום שבת עם מקצי אימון הראשונים של עונת 2019. במקצי האימון שטרן תפס את ההובלה עם שיא מסלול חדש, כ-7 עשיריות השניה מהיר יותר מהפול פוזישן בשנה שעברה. במקביל, הנהגים המובילים מהעונה הקודמת, דוידה וטורי ומיגל מאטוס, התקשו לייצר זמני הקפה מהירים לאור בעיות בסט אפ של המכונית. 

ירין שטרן הזוכה הישראלי במירוץ (עמית אגרונוב)

הבוקר (ראשון), במירוץ הראשון שיצא לדרך, שטרן עקף כבר בזינוק את וטורי ותופס את ההובלה. המירוץ כלל 12 הקפות והתנהל בקצב מסחרר, כאשר וטורי והישראלי ייצרו פער גדול בינם לבין שאר המתחרים. וטורי לחץ חזק על שטרן לאורך כל המרוץ כאשר בהקפה האחרונה הנהג הישראלי עושה טעות בפניה השלישית ומאותו רגע וטורי תקף והכניס את שטרן לקו הגנתי עד לסוף ההקפה, אך שטרן ניצח בפער של 2 עשיריות השנייה בלבד!

שטרן אמר לאחר המרוץ: "היה מרוץ מצוין, לאחר אכזבה בקולפיין בגלל שלא הסתדרתי עם הסט אפ של הרכב, זינקתי מצוין ועקפתי את דוידה כבר בפניה הראשונה, לאחר מכן פתחתי פער קטן ושלטתי בו עד להקפה אחרונה, בה ביצעתי טעות קטנה, מה שגרם לי להכנס לקו הגנתי כי דוידה ישר החל לתקוף חזק. בסופו של דבר הצלחתי להגן מפניו ולנצח את המרוץ!".

במרוץ השני, התוצאות הסופיות של הפודיום - סלבדור אליוטי סיים במקום הראשון, מיגל מתוס במקום השני, קונסטנטין פרוני במקום השלישי (התחרה איתי בלאיפות הפורמולה 3 האירופואית בין 2-03-2014) היה עוד נהג ישראלי דקל נהר סיים את המרוץ הראשון השמיני ואת השני בשישי