פיטר פלצ’יק נפצע בידו היום (ראשון) בגראנד סלאם באקו ולא המשיך להתחרות. זה קרה כבר בקרב הראשון שלו באזרבייג’אן, מול יריב בלארוסי שמתחרה איתו בקטגוריית המשקל של עד 100 ק”ג, ובעקבות זאת הקרב הופסק ופלצ’יק סיים את התחרות. במקביל לזה, לי קוכמן הצליח להגיע לקרב על מדליית הארד – אך הפסיד בו ונותר בלי מקום על הפודיום.

פלצ’יק הובהל לצילום ובדיקות מיד לאחר הקרב שלו, על מנת להבין את חומרת הפציעה במרפק שנפגע. תוצאות הבדיקות הסירו את החשש משבר במרפק או מפריקה שלו. בעקבות זאת, פלצ’יק יחזור להמשך טיפול בארץ והוא בספק לאליפות אירופה. בעבר, יש לציין, הוא עבר פציעה קשה בכתף שמנעה ממנו להתחרות במשך תקופה ארוכה.

בעקבות הפציעה שלו והפציעה של אורי ששון, באופן סופי הוחלט כי נבחרת ישראל לא תשתתף בתחרות הקבוצתית באליפות אירופה הקרובה בגלל מחסור ביריבים במשקלים הגבוהים. כמו כן, באיגוד שוקלים האם לשלוח לתחרות היבשתית את הנציגים החזקים ביותר שלהם, משום שהניקוד שהתחרות מעניקה הוא נמוך יחסית, בהשוואה לאליפות העולם. המטרה תהיה ככל הנראה להתמקד בהישגים משמעותיים יותר בתחרות העולמית.

לי קוכמן ופיטר פלצ'יק (איגוד הג'ודו)לי קוכמן ופיטר פלצ'יק (איגוד הג'ודו)

הג’ודאי לי קוכמן (עד 90 ק”ג) נוצח ברבע הגמר בתחרות ולאחר מכן הפסיד בקרב על הארד, הפעם לקריסטיזיאן טוט ההונגרי. בדרך לשם הוא גבר על יריבים מברזיל, אזרבייג’אן ופולין עד לרבע, שם פגש את ניקולוז שרזדישווילי הספרדי, לו הפסיד באיפון. בבית הניחומים ניצח את חוסיין חלמורזייב הרוסי באיפון.

בתוך כך, רז הרשקו הפסידה לשרה אלבארס הספרדייה בקרב הראשון שלה במשקל הפתוח של מעל 78 ק”ג וסיימה את התחרות בשלב מוקדם. גם ענבר לניר, שהתמודדה במשקל של עד 78 ק”ג, הודחה בקרבות הראשונים שלה.

לאחר שהתחרות הסתיימה, ישראל צברה בבאקו שלוש מדליות יוקרתיות – מדליית הארד של גפן פרימו הצעירה, מדליית הכסף של טוהר בוטבול ומדליית הזהב של שגיא מוקי.