ישראל השיגה היום (שבת) שתי מדליות נוספות בגראנד סלאם באקו, וזאת לאחר ששגיא מוקי זכה במדליית הזהב וטוהר בוטבול זכה במדליית הכסף. הג’ודאים וגם מאמנם בנבחרת הגברים אורן סמדג’ה, סיכמו את ההישגים המצוינים שלהם בתחרות ושמחו מהכבוד הרב שהביאו למדינה.

שגיא מוקי אמר לאחר יום התחרויות: "הצלחתי לזכות במדליית הזהב אחרי יום מתיש וארוך. לא כל כך הרגשתי במיטבי, אבל אני מאוד שמח שהצלחתי להתעלות על זה. אני מקבל המון מוטיבציה מהידיעה שאני מייצג את מדינת ישראל ושיש מאחוריי עם שלם שאיתי, גם ברגעים הטובים וגם הפחות טובים. תודה לאורן סמדג'ה ולכל הצוות שהיה איתי שם, שנתן לי גיבוי מכל זווית אפשרית. תודה גם לספונסרים, להורים שלי, לאיגוד ולכל מדינת ישראל. אני מקווה שאמשיך לייצג את המדינה בתחרויות הטובות ובמשחקים האולימפיים".

אורן סמדג'ה, שגיא מוקי, טוהר בוטבול וגיא פוגל (באדיבות איגוד הג'ודו)אורן סמדג'ה, שגיא מוקי, טוהר בוטבול וגיא פוגל (באדיבות איגוד הג'ודו)

לאחר שזכה במדליית הכסף, טוהר בוטבול, ציין: "אני גאה מאוד לחזור לפודיום אחרי תקופה לא פשוטה. היה יום מאוד קשה, אבל אני שמח שבסופו של יום קשה אני מסיים עם טעם מתוק".

מאמנה של נבחרת הגברים, אורן סמדג'ה, סיכם: "סיימנו יום שני של גראנד סלאם באקו. אחרי היום הראשון שלא היה הצלחה גדולה, הפעם שגיא מוקי הציג עליונות מדהימה ובעיקר יציבות עם מדליה שנייה בגראנד סלאם השנה. גם טוהר בוטבול הראה סוף כל סוף יכולת גבוהה שהביאה לו פודיום בתחרות חשובה. זה אומר שיש לנו נבחרת חזקה וטובה. תמיד לזכות במדליות בטורניר כזה גדול זה נותן תחושה מעולה".