אחרי מדליית הארד של גפן פרימו ביום הראשון של גראנד סלאם באקו, היום (שבת) נמשכה התחרות עם שתי מדליות ישראליות נוספות, כאשר שגיא מוקי זכה במדליית הזהב לאחר שגבר על איביילו איבנוב הבולגרי בווזארי בניקוד זהב בגמר. בנוסף, טוהר בוטבול זכה במדליית הכסף אחרי שהפסיד בעונשים בניקוד הזהב בגמר להידאייט היידארוב האזרי. 

ב-81 ק”ג שגיא מוקי פתח את יום התחרויות שלו בסיבוב השני, שם הוא פתח בתוקפנות והביס את חאסיל ג’פארוב בזכות ווזארי ואיפון. לאחר מכן, בסיבוב השלישי מוקי פגש יריב וותיק בדמותו של נוגזרי טאטאלשווילי הגיאורגי, שהקשה עליו. שניהם לא הצליחו להגיע למצב של תקיפה, ספגו עונשים ונכנסו לניקוד זהב, עד שלבסוף מוקי מצא את הפירצה, הפך את היריב והצליח להשיג ווזארי.

שגיא מוקי על הפודיום (באדיבות איגוד הג'ודו)שגיא מוקי על הפודיום (באדיבות איגוד הג'ודו)

ברבע הגמר שגיא מוקי התמודד מול אלכסיוס נתנאטסידיס היווני וגם אותו הוא עבר באיפון. בחצי הגמר הוא היה אמור לפגוש את מתיאס קאסה הבלגי או את נחיף אליאס הלבנוני, אך האחרון הפסיד ונמנע ממפגש עם יריב ישראלי. אחרי קרב קשה מול קאסה בחצי הגמר, שגיא מוקי העפיל אל הגמר בזכות ווזארי שהושג כמעט שתי דקות בתוך ניקוד הזהב. בגמר, מוקי גבר בווזארי על איביילו איבנוב הבולגרי, גם כן בניקוד זהב.

בנוסף, טוהר בוטבול התחרה בקטגוריית המשקל של עד 73 ק”ג והוגרל ישירות לסיבוב השני, שם גבר על רופאת מאמאדוב האזרי בזכות ווזארי שהשיג בניקוד זהב. בסיבוב השלישי פגש את סאיאן אונדר הרוסי, שהפסיד בעונשים בשניות האחרונות של הקרב ובכך למעשה איפשר לבוטבול להמשיך לרבע הגמר.

טוהר בוטבול (חגי מיכאלי)טוהר בוטבול (חגי מיכאלי)

אקיל ג’אקובה מקוסובו המתין לבוטבול בשלב הבא וגם אותו הישראלי ניצח בניקוד הזהב אחרי קרב ארוך, בזכות ווזארי. בוטבול הוא הזר היחיד שהעפיל לחצי הגמר, שהורכב מעוד שלושה יריבים מאזרבייג’אן המארחת. אחד מהם, טלמן ואלייב, התמודד מולו, כאשר גם עליו גבר בוטבול בדרך לגמר עם איפון בניקוד הזהב. כאמור, בגמר בוטבול נגרר פעם נוספת לניקוד זהב, אך בסופו של דבר נכנע להידאייט היידארוב המקומי בעונשים ונאלץ להסתפק במדליית הכסף.