גפן פרימו זכתה במדליית ארד בגראנד סלאם באקו אחרי שגברה על אוולין צ’ופ השווייצרית. הג’ודאית בת ה-19, שרק לאחרונה סיימה טירונות, הצליחה להתברג גבוה במשקל של עד 52 ק”ג בתחרות היוקרתית, שנפתחה היום (שישי) עם המשקלים הנמוכים. בחצי נכנעה באיפון לאיי שישימה היפנית, שנחשבת לסגנית אלופת העולם, אך בכל זאת הצליחה להשיג את המדלייה בזכות ווזארי שהושג דקה וחצי לסיום הקרב בינה לבין צ’ופ על המקום השלישי בפודיום.

פרימו הביסה יריבה מונגולית ויריבה פורטוגלית בפתיחת יום התחרויות שלה. לעומתה, גילי כהן הוותיקה והמנוסה, הפסידה בקרב הראשון שלה לאלישייה קוזנצובה הרוסיה, ובכך למעשה נמנע מפגש חוזר ב”דרבי הישראלי” בינה לבין פרימו, לראשונה מאז גראנד פרי תל אביב. כזכור, כשהשתיים התחרו זו מול זו, כהן ניצחה את פרימו באחד מהקרבות המרתקים ביותר שלהן בשנים האחרונות - והפעם נמנע מפגש על ניקוד יוקרתי במסגרת המאבק על הכרטיס לאולימפיאדת טוקיו 2020.

גפן פרימו (איגוד הג'ודו) (מערכת ONE)גפן פרימו (איגוד הג'ודו) (מערכת ONE)
גפן פרימו (איגוד הג'ודו) (מערכת ONE)גפן פרימו (איגוד הג'ודו) (מערכת ONE)

אחרי הניצחונות שהשיגה, פרימו המשיכה לרבע הגמר ופגשה שם את קוזנצובה, שכאמור ניצחה את כהן קודם לכן. בפעם האחרונה ששתיהן נפגשו זה קרה בגראנד פרי תל אביב, במה שהיה לקרב ארוך ומייגע בסופו פרימו גברה על הרוסיה בזכות עונשים. גם הפעם, בבאקו, פרימו יצאה עם ניצחון והעפילה לחצי הגמר, שם כאמור, הפסידה ליפנית.

שני הרשקו, מאמן נבחרת הנשים בג’ודו, אמר: “זו הייתה תחרות מצוינת לגפן, מדליה ראשונה בגרנד סלאם והיא גם הזוכה הצעירה בכל הזמנים. לאורך הדרך היא ראתה רק הפסד בודד ליפנית שהייתה אלופת העולם לפני שנתיים ורשמה ארבעה ניצחונות על יריבות חזקות מאוד. הישג מרשים ומכובד”.