אחרי הניתוח שעבר בברכו, אורי ששון עובד קשה כדי לחזור אל מזרן הג’ודו לקראת השנה החשובה ביותר לפני המשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. לפי התכנון, ששון אמור לשוב בהדרגה לאימונים מלאים בשבועיים הקרובים והוא אף צפוי להתחרות באליפות אירופה, שתהיה חלק מאירועי משחקי אירופה בבלארוס בעוד כחודש וחצי. “עברתי ניתוח בברך אז השיקום בהתאם, הוא טיפה מתארך אבל אני מאמין שאגיע למשחקי אירופה”, אמר אורי ששון.

אמש (שני) ששון לקח חלק בגיבושון של הוועד האולימפי לקראת משחקי אירופה והתייחס לתחרות הקרובה, אחרי שזכה בבאקו במדליית הכסף היבשתית לפני ארבע שנים. “הפריצה הגדולה שלי הייתה ללא ספק במשחקי אירופה בבאקו, יש לי זכרונות טובים משם”, ציין הג’ודאי. “בתחרות ההיא הבנתי שאני מסוגל להפוך לאחד מהג’ודאים הטובים בעולם והיא נתנה לי הרבה מוטיבציה לקראת ריו 2016. משחקי מינסק הקרובים הם הזדמנות טובה להזכיר לעצמי שהמשחקים האולימפיים מתקרבים שוב ושאני צריך להביא תוצאה טובה בשביל הביטחון וכדי שאצליח בהמשך. זה אירוע חשוב ואני ממש מחכה להתחרות בו”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מסע"ת הועד האולימפי לקראת האליפות במינסק

כזכור, אורי ששון רשם אכזבה גדולה באליפות אירופה הקודמת, שנערכה בישראל לפני כשנה, אולם כעת הג’ודאי הבכיר ביותר בארץ מרגיש שהוא נמצא בכושר אחר. “אני ללא ספק במקום אחר, אני הרבה יותר מחויב, מנוסה, חכם, בוגר וחזק מנטלית. אני לא יודע אם תהיה מדליה באליפות אירופה הקרובה, אבל אני אלחם עד הרגע האחרון כדי שזה יקרה. אני בטוח שאם זה יקרה, גם יקרו דברים טובים בעתיד הקרוב”.

ששון שיתף את שעבר עליו בשנים האחרונות, בין קמפיין ריו לקמפיין טוקיו: “הקושי לפני ריו 2016 היה מסוג אחר, ועכשיו התווספו קשיים מנטליים חדשים. עברתי דרך ואני עדיין עובר דרך עם עצמי בכל יום מחדש כדי למצוא את המוטיבציה שלי. אני מעריך שאני יכול גם להיות אלוף אולימפי. כמובן שאצטרך לעבוד קשה מאוד בשביל זה, אבל זה ביכולת שלי, אני צריך לזכות בכמה תחרויות גדולות לפני - ואם הכל יילך כמו שצריך, אז זה יכול לקרות. בסופו של דבר היום שלי במשחקים האולימפיים יסכם את כל ארבע השנים האחרונות שלי, ואם הדברים ילכו כמו שאני רוצה שהם ילכו בשנה הקרובה, אז אין ספק שאפשר לבנות על מדליה אולימפית נוספת”.