הג’ודאי הבכיר של ישראל, אורי ששון, עבר בליל אמש (רביעי) במרפאה בתל אביב ניתוח לטיפול בברך בה הוא נפגע. זאת, לאחר שנפצע במיניסקוס ולכן נדרש לעבור הליך כירורגי קל על מנת למנוע פציעה חמורה יותר בעתיד הקרוב. מיד אחרי הניתוח ששון שוחרר והוא שוהה כעת בביתו.

בעוד כשבוע אורי ששון ישוב לאימונים, כלומר אחרי החג, והוא צפוי לשוב להתחרות בעוד כחודש ולהופיע באליפות אירופה הקרובה שתהיה כחלק ממשחקי אירופה. מדובר בפציעה חדשה של ששון, לא בברך שנפגעה קודם לכן, ויו”ר איגוד הג’ודו משה פונטי ציין: “מדובר בפציעה קלה שנועדה לטפל בברך כדי שלא תהיה לו חלילה פציעה שתגביל אותו בעוד כמה חודשים”.

אורי ששון (שחר גרוס)אורי ששון (שחר גרוס)

ששון נחשב לספורטאי הבכיר בענף הג’ודו הישראלי, לאחר שזכה במדליית הארד האולימפית במשחקים האולימפיים האחרונים. הג’ודאי מהמשקל הפתוח מתכוון להשתתף גם בטוקיו 2020 והוא בעיצומו של המרוץ לקריטריון, אחרי שגילה יכולת נהדרת בתקופה האחרונה.

אחרי שהתאושש מהניתוח, ששון כתב בעמוד האינסטגרם שלו: "כבר תקופה ארוכה שאני חש כאבים בברך ימין ובחודשים האחרונים חלה החמרה שחייבה התערבות כירורגית. אתמול עברתי ניתוח ארתרוסקופיה. לא מדובר בפציעה קשה. חודש ואני חוזר לאימונים מלאים".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שלום לכולם, כבר תקופה ארוכה שאני חש כאבים בברך ימין ובחודשים האחרונים חלה החמרה שחייבה התערבות כירורגית. אתמול עברתי ניתוח אוטרוסקופיה. לא מדובר בפציעה קשה. חודש ואני חוזר לאימונים מלאים. המשמעות היא שלא אתחרה בגראנד סלאם באקו המתקרב, אבל ככל הנראה אשתתף במשחקי אירופה שיתקיימו בסוף חודש יוני. השלב הבא הוא שיקום פיזיותרפיה וחזרה לאימונים בהדרגה. חלק מלהיות ספורטאי מצריך ממני למצוא את הכוחות כל פעם מחדש, להתמודד עם אתגרים ולהמשיך להיות מחויב לדרך ולמטרה. מבטיח לעדכן בהמשך... תודה לכולם על הדאגה וחג פסח שמח (-:

A post shared by Sasson Ori (@ori_sasson) on

עוד הוסיף הג'ודאי: "המשמעותי היא שלא אתחרה בגראנד סלאם באקו המתקרב אבל ככל הנראה אשתתף במשחקי אירופה שיתקיימו בסוף חודש יוני. השלב הבא הוא שיקום פיזיותרפיה וחזרה לאימונים בהדרגה. חלק מלהיות ספורטאי מצריך ממני למצוא את הכוחות כל פעם מחדש, להתמודד עם אתגרים ולהמשיך להיות מחויב לדרך ולמטרה. תודה לכולם על הדאגה וחג פסח שמח".

בנושא אחר, הג’ודאית הצעירה גפן פרימו התגייסה השבוע לצה”ל והיא בעיצומה של הטירונות. בנבחרת הנשים מקווים שהיא תעבור את הגיוס בצורה חלקה על מנת שלא תאבד מהכושר שלה לקראת התחרויות החשובות של השנה, באליפות אירופה ואליפות העולם. פרימו מתמודדת עם גילי כהן על הכרטיס לטוקיו 2020, בזמן שכהן נמצאת במומנטום אדיר ובכושר הטוב בקריירה שלה כך שהמאבק ביניהן הופך למעניין מאוד.

גפן פרימו (חגי מיכאלי)גפן פרימו (חגי מיכאלי)