שני ג’ודאים ישראלים סיימו היום (שישי) על הפודיום ביומה הראשון של תחרות גראנד פרי טביליסי אחרי שהעפילו לגמר. טל פליקר סיים עם מדליית הזהב וגילי כהן עם מדליית הכסף. בין היתר, פגש פליקר במשקל של עד 66 ק”ג יריב קטארי, איוב אלדריסי, שהופיע מולו ואותו הישראלי ניצח. בגמר ניצח את היריב המקומי, ג’ורג’י טטולשווילי הרומני וסיים ראשון על הפודיום.

במשקל של עד 52 ק”ג לנשים, גילי כהן המשיכה להפגין יכולת נהדרת. בקרב הגמר הופיעה מולה אודט ג’יופרידה, סגנית האלופה האולימפית מריו 2016, מולה כהן התקשתה והפסידה אך בכל זאת רשמה יום קרבות נהדר בשורה התחתונה. מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו, אמר: “זהו גמר שני ברציפות לגילי כהן, שמגלה יציבות, מתקדמת וצוברת ביטחון ונקודות חשובות. כמובן שיש אכזבה מההפסד בגמר אבל בשלב הזה כל הפסד כזה ישמש אותנו כדי להתקדם”.

גילי כהן ומאמנה שני הרשקו (איגוד הג'ודו)גילי כהן ומאמנה שני הרשקו (איגוד הג'ודו)

גם השרה מירי רגב בירכה על ההישג: “ברכות לטל פליקר וגילי כהן עם הזכייה במדליית הזהב והכסף מגראנד פרי טיביליסי. הג'ודו הישראלי ממשיך למלא אותנו בגאווה ונחת לקראת שבת".

אורן סמדג'ה אמר לאחר זכייתו של פליקר במדליית הזהב: "אני גאה בטל פליקר שחוזר לעצמו לאט לאט אחרי תקופה לא פשוטה עבורו. מקום חמישי לפני שבועיים בגראנד סלאם יקינטבורג ברוסיה, והיום מדליית הזהב בגראנד פרי טיביליסי גיאורגיה. גאה בכל ספורטאי הנבחרת שמחויבים להשקעה ולעבודה הקשה".