טריאתלון תל אביב 2019 נערך היום (שבת) והפגיש מאות מתמודדים ישראלים שהתחרו ביניהם במקצי שחייה בחוף מציצים המיתולוגי, רכיבת אופניים על כביש איילון וריצה לאורך הטיילת הצפונית של העיר. למרוץ הוזנקו במקצים שונים מתחרים מכל שכבות הגיל מ-8 עד 55 ומעלה. החום הכבד לא הרתיע אלפי צופים נרגשים שלא הפסיקו לעודד את יקיריהם, ונהנו ממתחם ספורט ולייף סטייל ענק שהוקם ברחבת הנמל לטובת האירוע. 

האירוע המרכזי היה מקצה העילית - אליפות ישראל לגברים ונשים שנערך לראשונה בתל אביב, בו המתמודדים, שעוד לא התאוששו מאליפות אירופה שבוע שעבר בהולנד, התחרו ב-750 מ׳ שחייה, 20 ק״מ רכיבה ו5 ק״מ ריצה. את מקצה הגברים ניצח רועי זוארץ בן ה-25, שעקף ב-400 המטרים האחרונים בריצה את איתמר אלסטר, אלוף ישראל בשנה שעברה, והוכתר לאלוף הארץ לשנת 2019. בגזרת הנשים, הייתה זו רז פורדוסו בת ה-20 שעקפה את הגר כהן במספר שניות וזכתה בתואר הנחשק. 

רז פורדוסו (בן ויניק)רז פורדוסו (בן ויניק)

אלוף ישראל הטרי, רועי זוארץ, היה נרגש בסיום: “תחושה מדהימה, סוף סוף. כיף להצליח כאן בתל אביב על אדמת הארץ, אנחנו כל השנה טסים ומתחרים בעולם אבל אין על האווירה כאן בבית. כל כך רציתי את זה, במיוחד אחרי האכזבה שחוויתי שבוע שעבר באליפות אירופה, היום פשוט הכל התחבר לי כמו שחלמתי. המטרה העיקרית שלי היא להמשיך ולהשיג את הניקוד הנדרש כדי להתמודד בטוקיו 2020, אני לא מפסיק לחלום”.

אלופת הארץ החדשה, רז פורדוסו, שיתפה: ”מרגישה מדהים, זו תחרות מלאה ראשונה שלי מאז אוקטובר, הייתי פצועה עם שברי מאמץ. אז כיף לחזור ועוד יותר כיף לזכות, מאוד רציתי את זה, גם התחלתי את דרכי ישר בבוגרות אז אני מקווה שהוכחתי. אני רוצה להגיע העונה לאליפות העולם מתחת לגיל 23, ואתאמן חזק כדי להיות בשלה ומוכנה לאולימפיאדת 2024”. 

רועי זוארץ על קו הסיום (בן ויניק) רועי זוארץ על קו הסיום (בן ויניק)

מאמן נבחרת ישראל בטריאתלון, אורי זילברמן, אמר: “הגיע לחבר׳ה האלה לזכות, הם שניים שמתאמנים חזק מאוד לאורך כל השנה ולא הופתענו מהזכיות שלהם. אנחנו בנבחרת ישראל מתאמנים מאוד קשה, באופן יומי, לקראת תחרויות בינלאומיות במהלך השנה, במסע לסגירת הפערים מול המדינות החזקות באירופה. אנחנו בדרך לשם, היום אנחנו כבר נחשבים למדינה לגיטימית בתחרויות ומגיעים להישגים יפים”. 

“כרגע עיקר המאמץ שלנו הוא להכנסת שחר שגיב למשחקים האולימפיים בטוקיו. הוא נמצא במצב טוב מבחינת הניקוד ומחר הוא מתחרה באנגליה בתחרות חשובה. יהיה קשה לדבר על מדליה, אנחנו עוד לא שם, אנחנו עדיין צעירים מדי בשביל זה, אבל נכוון למקום ב-15 הראשונים, שיהיה בשבילנו מאוד מכובד”.