ההיעדרות של לינוי אשרם מאליפות אירופה הורגשה מאוד בבאקו. אחרי שנפצעה ולא הופיעה על המשטח באזרבייג’אן, המתעמלת הבכירה של ישראל התבקשה לנוח ולא להתאמן במשך עשרה ימים עד להחלמה מלאה, ולאחר מכן היא תתחיל להתכונן למשחקי אירופה האולימפיים שיתקיימו בעוד חודש בדיוק במינסק - אליהם היא אמורה להגיע כשירה.

“טוב שזה קרה עכשיו ולא לפני אליפות העולם שהיא התחרות הכי חשובה, כי שם אפשר לעשות את הקריטריון לאולימפיאדת טוקיו”, אמרה המאמנת והכוריאוגרפית של אשרם, איילת זוסמן, שסיפרה גם על מה שקרה מאחורי הקלעים לפני התחרות: “בהתחלה חשבנו לעשות ללינוי חבישה חזקה כדי שהיא תוכל לעלות ולהתחרות, אבל אז הסבירות שהפציעה תחמיר הייתה גבוהה יותר, לכן החלטנו שהיא לא תתחרה באליפות אירופה אלא תתאושש ותגיע לאליפות העולם בשיא שלה. לינוי תחזור למשחקי אירופה במינסק ומבחינתנו העיניים ממוקדות לשם”.

לינוי אשרם (חגי מיכאלי)לינוי אשרם (חגי מיכאלי)

אשרם, שמתאוששת מהפציעה, אמרה ל-ONE אחרי ששבה לארץ: “הפציעה תפסה אותי בזמן לא כזה טוב. זה קצת אכזב אותי כי באתי מאוד מוכנה לתחרות הזו. הדבר שאני הכי אוהבת זה להתחרות ולהופיע, כך שהיה לי קשה לשבת ביציע ולהסתכל על התחרות מהצד. אני במנוחה עכשיו, אבל אני אחזור בכושר שיא. מבחינתי, אחרי שאנשים פספסו אותי באליפות אירופה, אני אבוא למינסק כדי להראות לכולם את הכוח שלי”.

למרות ההיעדרות של אשרם, הנציגת הישראלית חזרה עם המדליות של ניקול זליקמן ונבחרת ההתעמלות האמנותית הצעירה. “אני רוצה לפרגן לניקול זליקמן ולבנות של נבחרת הג’וניור, הן עשו עבודה מעולה ונהניתי להסתכל עליהן מהיציע ולעודד אותן”, התייחסה לכך אשרם. “המדליה של ניקול מוכיחה עד כמה היא עבדה קשה וזה נותן לי הרגשה טובה שיש עוד מתעמלת שצמודה אליי. זה נותן עומק לישראל, זה יותר מעניין וזה יותר בריא שיש מישהי שקרובה אליי ומגיעה להישגים כמוני. זה כבוד לישראל שיש לנו שתי מתעמלות ברמה בינלאומית”.