זוכת מדליית הארד בתרגיל החישוק באליפות אירופה בהתעמלות אמנותית, ניקול זליקמן, חזרה הערב (שני) מבאקו לישראל. בעבר נרשמו כמובן הישגים גדולים יותר, אבל אין ספק שההישג של ניקול זליקמן בת ה-18 היה משמעותי מאוד משום שמאותו הרגע היא פרצה לתודעה באחת מהתחרויות הנחשבות ביותר בסבב העולמי לבוגרות.

זליקמן זכתה בציון של 20.950 נקודות, מה שמיקם אותה על המקום השלישי בפודיום. בהיעדרה של לינוי אשרם, המתעמלת הזו הצליחה להוכיח שיש עומק בענף הישראלי. “זו הרגשה מדהימה”, אמרה ניקול זליקמן על הזכייה במדליה.

עוד הוסיפה המתעמלת הצעירה: “זו הייתה אחת מהתחרויות שהכי נהניתי בהן. לא ציפיתי להגיע לפודיום, פשוט באתי לבצע את התרגיל שלי וליהנות, ככה שאני מאושרת שחזרתי עם מדליה. מפה אני שואפת לעלות עכשיו רק למעלה, זו המטרה שלי. מכאן והלאה אני אשתדל לעשות את הטוב ביותר שלי ואני מקווה שאצליח להתקדם”.

ניקול זליקמן ולינוי אשרם (אסי ממן) ניקול זליקמן ולינוי אשרם (אסי ממן)

המאמנת שלה, אלה סמופלוב, סיפרה: “היא עשתה תרגילים מדהימים בעיניי, בלי נפילות. אני גאה בה. המטרה היא להגיע לאליפות העולם בבאקו ולעשות קריטריון לאולימפיאדת טוקיו”.

ביחד עם של זליקמן, חזרה מבאקו גם הנבחרת הצעירה בהתעמלות אמנותית, שגרפה את מדליית הכסף בתרגיל הסרטים בתחרות. מאמנת נבחרת הג’וניור, נטלי ביידק מלכה, התייחסה למדליית הכסף של המתעמלות הצעירות שלה: “בדרך כלל בשנים האחרונות זכינו במדליות ארד ועכשיו זכינו במדליית הכסף. יש פוטנציאל כמובן ואנחנו כל הזמן שואפות להתקדם קדימה”. 

הדרך של זליקמן למדליה המשמעותית הראשונה שלה

את הקריירה שלה החלה ניקול זליקמן בגיל שנתיים, אחרי שהצטרפה לאמה לנה, שעובדת כמאמנת בענף. לפני שלוש שנים, באליפות אירופה לנוער, היא זכתה במדליית הכסף בתרגיל החישוק שנחשב לחזק ביותר שלה - הישג שהיא הצליחה לעשות גם בבוגרות.

אחרי שנה עלתה להתחרות בבוגרות, אבל לא הכל הלך בקלות. זליקמן שברה את היד ועברה שנה קשה, עם פציעה מסובכת שהובילה אותה לעבור שני ניתוחים ושיקום קשה. אחרי שהתאוששה, בשנה שעברה התחרתה באליפות אירופה וסיימה במקום התשיעי ללא גמרים, כשהפעם היא שידרגה את היכולות שלה והפעילה לכל הגמרים.

ניקול זליקמן (עמית שיסל)ניקול זליקמן (עמית שיסל)

מי שמאמנת אותה באופן אישי היא אלה סמופלוב, וזליקמן זוכה לליווי צמוד גם של אמה וגם של מורן בוזובסקי שמנהלת את אגודת מכבי תל אביב אליה היא משתייכת. בוזובסקי הייתה המתעמלת של אמא שלה, כשניקול הייתה ילדה, כך שלנה למעשה גידלה את בוזובסקי והן עד היום ביחד. זליקמן עדיין רחוקה מאשרם, אבל בעקבות ההצלחה הנקודתית הזו, כך מקווים, היא תשדרג את מעמדה בעתיד.