אליפות אירופה בהתעמלות אמנותית תיפתח מחר (חמישי) בבאקו שבאזרבייג’אן, בה יתחרו לינוי אשרם, ניקול זליקמן ונבחרת הג’וניור. המתעמלות ינסו להגיע אל הפודיום במכשירים הבודדים, בתחרות שבה לא יתקיים קרב רב בניגוד לשנה שעברה. נבחרת הג’וניור תתחרה מחר, בעוד שאשרם וזליקמן יופיעו על המשטח לראשונה ביום שישי במטרה להגיע לגמרים, אליהם ייכנסו שמונה מתעמלות.

המאמנת והכוריאוגרפית של אשרם, איילת זוסמן, אמרה ל-ONE: “אנחנו שמחות שזה הגיע כבר, עבדנו קשה עד לרגע הזה. אני תמיד מתרגשת לפני התחרויות. כל תחרות מביאה איתה משהו חדש. הבנות מנוסות יותר, אנחנו כמאמנות מסתכלות קדימה ולומדות מכל תרגיל כדי להשתפר. אני ולינוי עברנו הרבה ביחד ויש עוד הרבה לפנינו. בהרגשה שלי, לינוי התבגרה וזה בא לידי ביטוי גם על המשטח”.

ניקול זליקמן (עמית שיסל)ניקול זליקמן (עמית שיסל)

המתעמלת הצעירה ניקול זליקמן, שנמצאת במגמת שיפור לאחרונה, סיפרה לפני התחרות: “אני מוכנה ומתרגשת. אני רוצה רק לעשות את התוצאה הכי טובה שלי וליהנות. אני רואה בתחרות הזו כמקפצה להמשך ואני מתרכזת רק באיך שאני יכולה לעשות את הביצוע הטוב ביותר שלי”.

המאמנת של זליקמן, אלה סמופלוב, ציינה: “עברנו הרבה אליפויות אירופה והנה עוד אחת בדרך. הבנות מוכנות, יש התרגשות נורמלית אבל הן מוכנות. יש ארבעה מכשירים שמכל אחד מהם אפשר להביא מדליה. כמה שיותר מדליות, זה יעשה יותר טוב לענף שלנו”.