אליפות אירופה בהתעמלות אמנותית תתקיים בסוף השבוע בבאקו שבאזרבייג’אן והבוקר (שלישי) המתעמלת הבכירה של ישראל, לינוי אשרם, המריאה לתחרות היוקרתית מנמל התעופה בן גוריון. אשרם, שנחשבת לאחת מהמתעמלות הטובות ביבשת ובעולם כולו, למעשה תפתח באופן רשמי את השנה האולימפית שלה ורגע לפני הנסיעה אמרה ל-ONE: “השנה הזו מאוד חשובה לי. היא חשובה ביותר שלי כי זו השנה של הקריטריון האולימפי ואני אעשה את המקסימום כדי להשיג אותו”.

יחד עם אשרם יצאו לתחרות גם ניקול זליקמן ונבחרת הג’וניור. באליפות אירופה הקרובה לא תתקיים תחרות קרב רב, אלא רק תחרויות על כל מכשיר שמהן אפשרות לזכות במדליות. יחד עם זאת, כל ניקוד שאשרם וניקול זליקמן יצברו בתחרות האישית שלהן, יתווסף לניקוד שבו יזכו מתעמלות הג’וניור שיתחרו במקביל - ולבסוף יינתן ציון משוכלל לכל מדינה, כאשר שלוש המדינות המצליחות ביותר בתחרות אף יזכו במדליה. באיגוד סימנו גם את ההופעה על הפודיום הזה כמטרה. “יש לנו משלחת חזקה, גם בבוגרות וגם בג’וניור, ואנחנו מקווים שיביאו הישגים יפים ביחד”, אמר גורם באיגוד.

המשלחת לבאקו. אשרם עם איילת זוסמן, ניקול זליקמן ואלה סמופלוב (אחמד מוררה)המשלחת לבאקו. אשרם עם איילת זוסמן, ניקול זליקמן ואלה סמופלוב (אחמד מוררה)

כזכור, אשרם פרצה לפני כשנתיים, באליפות אירופה בה היא זכתה בשתי מדליות ארד, הישג שלא נעשה קודם לכן על ידי אף מתעמלת ישראלית. מאז היא השתדרגה באיכות שלה ובכמות המדליות, וקבעה שיאים חדשים גם באליפויות העולם. העיר באקו תארח השנה את שתי התחרויות הללו, כאשר אליפות אירופה היא עוד תחנה בדרך לאולימפיאדת טוקיו 2020 שתתקיים בעוד קצת יותר משנה - ואין ספק שמדובר בתחרות חשובה לביסוס מעמדה של לינוי אשרם, שחגגה אמש יום הולדת 20.

“האם התבגרתי בגיל 20? האמת שאני מרגישה אותו דבר”, הוסיפה אשרם. “אני מאוד מתרגשת לקראת אליפות אירופה הקרובה. אני יודעת שיש מלא ציפיות סביבי אבל אני לוקחת את זה לצד החיובי. ההצלחות נותנות לי כוח להמשיך כדי לעשות את הטוב ביותר שלי. התרגילים חדשים שלי השתנו וגם החוקה השתנתה עוד קצת, אבל אני מרגישה מאוד בטוחה בעצמי אחרי השינויים האלה. אני מרגישה שבאתי מוכנה לתחרות הקרובה ואעשה את המקסימום שם”.

המשלחת בנתב"ג (אחמד מוררה)המשלחת בנתב"ג (אחמד מוררה)
אשרם והחישוקים בשדה התעופה (אחמד מוררה)אשרם והחישוקים בשדה התעופה (אחמד מוררה)