רשת היזמות OpenValley אירחה השבוע מיטאפ בנושא כלכלת גיימינג (Gaming Economy), אשר יזם גיא בר שדה, מייסד ומנכ"ל חברת הסטארטאפ Simpool, חברת  ביג דאטה וסימולציה המדמה באמצעות למידת מכונה כיצד מיליוני שחקנים, בפרופילים שונים, משחקים קונפיגטרציות שונות של משחק מסוים, וכך מאפשרת למפתחי המשחקים לקבל החלטות טובות יותר, מהר יותר, בהשקעה אפקטיבית יותר על פירסום ולמקסם את הרווחים שלהם מהמשחק.

המיט אפ נפתח בהרצאה של בר שדה אודות נושא כלכלת משחקים, אשר קיבל תאוצה בשנת  2008 כשזינגה שיחררה את FARMVILLE, והמשיך לפאנל מומחים, בהנחיית צחי ליברמן, מפתח ומעצב משחקים בעברו והיום מנהל תחום פיתוח עיסקי והשיווק ב - Simpool, ובהשתתפות גיא בר שדה, אוהד ברזילי VP product & data בחברת Ilyon, שגיא שלייסר מייסד שותף ומנכ"ל של חברת Tabtale ורעות אריה (QueeNiki), סטרימרית וגיימרית מקצועית.

מומחים עולמיים טוענים כי שוק הגיימינג צפוי להגיע לשווי של 300 מיליארד דולר עד לשנת 2025, ולחוות שינויים רבים עקב פיתוחי טכנולוגיות הענן, ה5G והVR וההתרחבות הגדולה בעולמות המובייל.

צחי ליברמן, רעות אריה, שגיא שלייסר, אוהד ברזילי וגיא בר שדה (מערכת ONE)צחי ליברמן, רעות אריה, שגיא שלייסר, אוהד ברזילי וגיא בר שדה (מערכת ONE)

ההכרזה של גוגל ונטפליקס אודות כניסתם לתחום הסטרימינג של משחקי מחשב (Cloud Gaming) הועלתה גם היא. בר שדה טוען כי "אחד האתגרים בניהול כלכלת משחק הוא לאפשר לשחקן לצרוך כמות תוכן הולכת וגדלה, גם אם זמן המשחק נשאר יחסית קבוע(למשל, זמן נסיעה ברכבת לעבודה בו הוא משחק, נשאר קבוע).כשכמות התוכן גדלה, גם המעורבות של השחקן, ההתרגשות והמחוייבות של השחקן עולות וכך הסבירות שהוא יהפוך לשחקן משלם.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מצחיק: כשאתה מגיע לטורניר פיפא אצל חבר

נושא נוסף שעלה בפאנל הוא האתגר בלייצר תוכן טוב לזמן הממוצע בו השחקן מוכן להשקיע, כשהמטרה של כל משחק היא לתת ערך העולה על ההשקעה של אותו שחקן. נידונו ההבדלים בין שחקנים מקצועיים וחובבים, ועל הצד של המשתמשים. האם השחקנים מוציאים יותר על קוסמטיקה או על סקילס, ואיך הלחץ החברתי משפיע על גיימרים צעירים בהחלטות שלהם לחפור בארנק.

מנכ"לית רשת היזמות והחדשנות OpenValley, שירי גרין אלגביש: "אנחנו חווים גדילה משמעותית בתעשיית הגיימינג, שהפכה להיות בין התחומים המסקרנים ביותר בעולם היזמות. בשל העניין הרב של חברי הקהילה שלנו ראינו לנכון לקיים את המיטאפ האחרון, שמתייחס לנושאי כלכלת גיימינג ומאפשר ליזמים בעולמות הגיימינג השונים להתחבר, לשתף פעולה, ולקבל תובנות בנושא גיים אקונומי".