אירוע Future Sport Israel 2019 נערך היום (שלישי) באצטדיון סמי עופר, בהובלת מכון הייצוא ומנהל סחר חוץ, במטרה להכיר את הטכנולוגיות הישראליות הייחודיות בתחומי הניו מדיה והספורט. לאירוע החגיגי התייצבו בכירים מארגוני הספורט המובילים בעולם ביניהם אופ״א, פיפ״א וסקיי ספורט. בנוסף הגיעו לארץ גם נציגים מהבונדסליגה הגרמנית והליגה הברזילאית, על מנת לבחון מקרוב את הפלטפורמות המרשימות בתוצרת כחול לבן. 

נציגי החברות קיימו מפגשים עסקיים עם כ-70 חברות ישראליות ובמהלך האירוע הוקמו מתחמי הדגמות ברחבת האצטדיון של מגוון טכנולוגיות כגון: חיישנים לניטור פעילות ספורטאים מקצועיים, יכולת ניתוח וידאו ומהלכי משחק בזמן אמת בשילוב משחקי וידאו, יצירת תקשורת בין האוהדים למותג ועוד. הכנס ימשיך גם מחר בהיכל מנורה מבטחים להמשך ההתרשמות. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
future sport israel

מנכ״ל מכון היצוא, גדי אריאלי, שיתף: ״זו השנה השנייה ברציפות שאנחנו עורכים את הכנס הזה כאן בארץ, יש לנו כאן אורחים מ-80 מדינות מארגוני הספורט המובילים בעולם שמגלים התעניינות ב-20 חברות סטארט אפ ישראליות, ומחפשים את החידושים הבאים בתחום הבינה המלאכותית, מציאות מדומה וטכנולוגיות הספורט המתקדמות ביותר, על מנת לנסות להטמיע אותן בקרב מועדוני ושידורי הספורט ברחבי העולם״.

״כל הסטארטאפים הם המצאות ישראליות של חבר׳ה מוכשרים שמנסים להרחיב את החוויה של האוהדים, השחקנים וכל מי שקשור בצורה זו או אחרת למועדון בכל ענפי הספורט. המטרה הסופית היא למכור את חלק הטכנולוגיות האלו ולהטמיע אותן במועדונים. מכון הייצוא זה גוף שמנסה לחפש את ההזדמנויות העסקיות הטובות ביותר לישראל ברחבי העולם בכל התחומים, מספורט ועד חקלאות״. 

חדר ההלבשה (עמרי שטיין)חדר ההלבשה (עמרי שטיין)

ראש מחלקת שיתופי פעולה עסקיים באופ״א, ראלף באומן, סיפר: ״הכנס הזה הוא הזדמנות מצוינת בשבילנו ללמוד על הטכנולוגיות הישראליות שכבר הטביעו את חותמן בעולם. כבר הספקתי לראות לא מעט מוצרים מעניינים ואני נמצא כאן רק שעה. אני עובד עם ישראל קרוב ל-14 שנה, אז אני מודע לאיכות המוצרים והערך העתידי שלהם, משיפור חווית האימונים בקבוצות עד להימנעות מפציעות שחקנים, פשוט מדהים. המטרה שלנו כאן היא גם לבדוק פיזית פלטפורמות חדשות ובנוסף לייעץ לחברות שאנחנו כבר משתמשים בהן איך להמשיך להתפתח״. 

אנדראס היידן, מנכ״ל חברת TFL המחברת טכנולוגיות ספורט ייחודיות עם הבונדסליגה, אמר: ״הבונדסליגה מחפשת תמיד להתקדם ולהשקיע בטכנולוגיות חדשות, ראינו כאן היום לא מעט שנשמח להיעזר בהן. ההבדל הגדול ביותר בינינו לשאר הליגות הוא שאנחנו לא מפסיקים להתחדש, מהאימון ועד המגרש עצמו. מערכת השידור שלנו מהטובות בעולם, ואנחנו מתעסקים בכל התחומים העתידיים כמו מציאות מדומה ושיפור חווית האצטדיונים, ובשביל זה הגענו לכאן. אני מאוד מכבד את המהירות שהישראלים מצליחים להעמיד את המוצרים שלהם מרמה התחלתית לתוצר מוגמר, מאוד מרשים, ואת התשוקה שלהם לשנות את העולם. ובגלל שהשוק הישראלי כל כך קטן, מיד כל מוצר איכותי מקבל ממד עולמי, לא כמו בגרמניה שצריך להצליח קודם כל במדינה ומשם לצאת לשוק העולמי״.

המגרש (עמרי שטיין)המגרש (עמרי שטיין)

רמת הכדורגל בארץ: ״יחסית למדינה קטנה איכות הכדורגל כאן טובה, אני חושב שאם תשתמשו בטכנולוגיות המרשימות שלכם בכדורגל עצמו תצליחו להתפתח אפילו יותר ולהשתמש בזה כיתרון עצום״.