לפני כמעט שנה, סיפרנו לכם פה על ההתלהבות האדירה בהודו מגירסאת המובייל של המשחק הפופלארי PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS (או PUBG), אך נראה שכעת יש מי שחושש, חושש מאוד אפילו, מההשפעה של המשחק על הנוער.

"PUBG MOBILE הוא משחק של פעם בדור. הוא פותר את הלבטים של גיימרים רבים ברחבי העולם הרוצים לשחק במשחק אבל לא יכולים להרשות לעצמם מחשב עוצמתי או שאין להם את הזמן הדרוש כדי לשבת באותו מקום. מדובר בגרסה סלולרית שהופכת את המשחק לנגיש יותר עבור כולם", נכתב בחודש יוני 2018 על המשחק באחד מאתרי הגיימינג הנחשבים בהודו, אך לא בטוח שהם חשבו על מחיר ההצלחה.

על פי דיווח של ‘בלומברג’, באחת המדינות הכי מאוכלסות בעולם ישנו חשש גדול שהמשחק גורם למחלת נפש אצל ילדים המשחקים בו. כן, עד כדי כך, כשבתקשורת במדינה יש מי שמכנה את ההתמכרות אליו כמגפה של ממש. הרשות הלאומית לזכויות הילד בהודו המליצה לחסום אותו לגמרי, כשפוליטיקאים רבים והורים דורשים גם הם לחסום את האפשרות להוריד אותו לסמארטפונים, בטענה שהוא מעודד אלימות ומסיח את הילדים מחיי היום יום.

המשחק יוצר ע"י חברת Bluehole מדרום קוריאה, שייצרה לו גרסה חינם למובייל בשיתוף עם טנסנט הסינית, מה שהפך אותו למשחק המובייל הכי פופולארי בעולם. זאת לא הפעם הראשונה שבה אנחנו שומעים על מקרים של התמכרויות קשות ונערים שאפילו הוכנסו למכוני גמילה בעקבות התמכרות למשחקי ‘באטל רויאל’, ונראה שמדובר עדיין בתופעה שהרשויות לא ממש יודעות כיצד להתמודד איתה.