זה היה באוויר ואתמול (שלישי) זה הפך לרשמי, כשגוגל חשפה את Stadia, הפרויקט ה’מסתורי’ עליו עבדה בשנים האחרונות, וכמה בכל דבר שחברת הענק האמריקאית עושה, עולם הטכנולוגיה בכלל והפעם גם עולם הגיימינג נכנסו לסחרור מוחלט, כשהמהלך כבר מוגדר כמהפכני.

מדובר בתשתית שמאפשרת להזרים משחקי וידאו באיכות גבוהה היישר לדפדפן כרום של החברה, כשהשירות צפוי לעבוד על סמארטפונים, מחשבים, טלוויזיות וטאבלטים ללא שום קשר לחומרה שלהם, כשבאירוע שנערך בכנס ה-GDC, היא הדגימה את הכותר החדש מסדרת אססינס קריד כשהיא מריצה אותו על מכשירים יחסית חלשים.

ביחד עם השירות, גוגל חשפה גם שלט משלה, אך תהיה אפשרות לשחק כמובן עם בקרי משחק מגוונים. החברה מבטיחה חווית גיימינג ברמת קונסולות דור 4 דוגמאת פלייסטיישן ואקס בוקס וואן, כשאין ספק שהיתרון הגדול של השירות הוא במגוון ההתקנים עליהם הוא יפעל. כל עוד יש לכם דפדפן תואם כרום, תוכלו להתחבר לשירות ולהריץ כל משחק שהוא מציע, כשהאיכות תהיה תלויה בעיקר במהירות חיבור האינטרנט.

עוד אופציה מעניינת היא האפשרות להתחיל משחק בבית ולהמשיך אותו במהלך היום במקום אחר. גוגל נתנה חשיבות לצד החברתי של Stadia, עם אפשרות לשתף את חווית המשחק דרך קישורים שניתן להעביר בקלות לכל פלטפורמה חברתית, שיאפשרו למי שמקבל את אותם קישורים להשתתף במשחק או לצפות בו דרך יוטיוב.

השירות יהיה זמין דרך אתר Stadia.com, אך יושק רק בהמשך השנה (ללא תאריך ספציפי), תחילה בארה"ב, קנדה, בריטניה ומדינות מסוימות אירופה – ישראל בינתיים לא ברשימה. בקיץ גוגל תחשוף פרטים נוספים על המשחקים שיהיו זמינים בפלטפורמה.