חברת SONY חוללה רעידת אדמה בעולם הגיימינג, כשהכריזה שלא תשתתף בתערוכת E3 השנה. מסורתית, התערוכה שמתקיימת בלוס אנג’לס נחשבת לאחת החשובות ביותר בעולם בתחום הטכנלוגיה והגיימינג, וההכרזה של ענקית הטכנולוגיה היפנית תפסה לא מעט אנשים ופרשנים מופתעים.

חשוב לציין, שהתערוכה שמתקיימת מאז 1995 מעולם לא התקיימה בלי סוני, שכמובן נחשבת לאחת החברות הכי חשובות שמשתתפות בה אם לא החשובה ביותר, כשמסיבת העיתונאים של החברה בה הכריזה על המוצרים החדשים שלה, נחשבה לרגע השיא של התערוכה במשך לא מעט שנים.

“אין משהו שיותר חשוב לנו בפלייסטיישן מאשר קהל השחקנים שלנו. אנחנו תמיד רוצים לחדש ולהוביל ואנחנו מתכוונים למצוא דרך אחרת להגיע לקהל שלנו. בשל כך, החלטנו לא להשתתף בתערוכת E3 הקרובה. אנחנו בודקים באיזה דרכים נוספות נוכל להגיע אל הקהילה שלנו ואנחנו לא יכולים לחכות ולשתף אתכם בתכניות שלנו”, נאמר בהצהרת החברה הרשמית.

ההשערה היא שאחת הסיבות המרכזיות היא העלות העצומה שעולה להשתתף ולהחזיק עמדה בתערוכה, שלמעשה רוב קהל הגיימרים לא באמת מגיע לתערוכה. סוני מצטרפת למגמה בעולם הגיימינג שבה החברות מוותרות על אירועים “פיזיים”, כשהיא מודעת לכך שרוב קהל המעריצים יושב בבית ומחכה לראות אונליין את החשיפה של המשחקים ואת הטריילרים. נאמר אף שבכירים בחברה היו מתוסכלים מהטקס בשנה האחרונה וטענו “מדובר בתערוכה מיושנת שלא מתאימה לתקופה שלנו”.

מי שמיהרו “לעקוץ” את סוני ולהכריז על ה’נאמנות’ שלהם לתערוכה הן מייקרוסופט ונינטנדו שאמרו: “E3 הוא הזדמנות יוצאת דופן עבורנו לשתף במשחקים החדשים שלנו והזדמנות להתחבר עם המעריצים שלנו והשותפים העסקיים”, נמסר מנינטנדו”, ובמייקרוסופט אמרו: “זאת פלטפורמה יוצאת מן הכלל לחידושים ויצירתיות בתעשייה שלנו. אנחנו מצפים כבר לתערוכה הקרובה ולכל מה שהיא תביא עימה”.