את  העובדה שהמשחק Fortnite שינה את עולם הגיימינג בשנה האחרונה כולנו יודעים. גם את העובדה שכוכבי ענק כמו אנטואן גריזמן מאתלטיקו מדריד, הארי קיין מטוטנהאם וקארל אנתוני-טאונס ממינסוטה מגדירים עצמם כמכורים למשחק ה’באטל רויאל’, כבר סיפרנו לכם יותר מפעם אחת, אבל נראה שעכשיו המשחק פורץ גבול נוסף.

לשחק משחקי וידיאו בזמן הצבא נשמע לכם כמו חלום? הקצינים בגדוד הפיקוד בחטיבה 460 של חיל השריון (שיזפון), זכו להגשים אותו כשהם קמו למציאות מפוקסלת בחמישי האחרון: בהכנות היציאה לכנס מ"מים שגרתי הם גילו להפתעתם שבשעות הקרובות הם עתידים להילחם אחד בשני, בתרגיל ה"פורטנייט" האנושי הראשון בצה"ל, כפי שדווח בכתבה באתר IDF.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
גריזמן וכוכב ה-NBA רוקדים כמו בפורטנייט

"המשחק, בדומה למציאות, מציב אותנו בפני התמודדות עם אויב שמתנהל בחוליות קטנות, חלקן מאוד אוטונומיות, התוקפות אותנו מכל מיני כיוונים וממקומות נסתרים. אם שנייה אחת אתה לא מסתכל - אין לך מושג מה קורה", מדגיש סא"ל אהרון, "ושאלתי את עצמי: למה שלא נביא את המשחק למציאות, ונאמן את הקצינים שלנו בדרך מאתגרת, שונה ומהנה?"

"הבאנו את עולם הגיימינג לעולם האימונים שלנו, ושילבנו בזה כוננות, הפתעה ומוכנות", מחייך המג"ד, ומוסיף מילה טובה על התנהלות הלוחמים: "אני מאוד גאה בהם. הם לקחו את המשחק הזה לקצה, הביאו פה תחרותיות ונועזות, ושיתפו פעולה באופן מדהים. אני מקווה שיספרו על מה שלמדו לחיילים שלהם ויראו להם שיש גם דרכים לא שגרתיות להתאמן לזמן פקודה". אין ספק שמדובר בדרך מבורכת ומודרנית לשלב את עולם המשחקים עם עולם הלחימה, ומדובר בצעד חדשני עבור מערכת שנחשבת מיושנת יחסית כמו צה”ל.