את העובדה שעולם הגיימינג והסטרימינג הולכים יד ביד כולנו יודעים, וכנראה שגם בחברת פוקס ה-21 ( 21st Century Fox), ענקית הקולנוע והפצת הסרטים הבינו זאת, והחליטו להשקיע כ-100 מיליון דולר בסטארט אפ המדובר, Caffeine.

‘קפאין’, שפותחה על ידי עובדים ומפתחים לשעבר של אפל, אמורה בעתיד לשלב בין שידורים ישירים של גיימרים לרשתות חברתיות ולמעשה לשלב בצורה מושלמת בין העולמות. “אנחנו רוצים לאחד את העולם סביב הנושא של שידורים ישירים וחברים”, אמר מנכ”ל החברה, בן קיג’רן, בהצהרה מעט יומרנית.

חברת פוקס הודיעה כי היא גם מתכננת מיזם חדש שייקרא “אולפני קפאין”, שיהיו שייכים לרשת  Fox Sports ולסטארט אפ במשותף, ויהיו אחראים על אירועי e-sports ושידורים חיים של אירועים. בנוסף, בהמשך יהיו משודרים באמצעות הפלטפורמה גם שידורים של הופעות מוזיקה מכל העולם לאחר שהחברה הגיעה להסכם שת”פ גם עם Live Nation.

אחרי שאמזון קנתה ב-2014 את Twitch, כיום הפלטפורמה המובילה בעולם לסטרימינג של משחקים, תמורת 970 מיליון דולר, בקפאין יודעים שהתחרות הולכת להיות קשה. בגיוס הכספים הראשון שלהם הצליחה החברה לגייס 46 מיליון דולר, וכעת פרט לסכום שגייסה מפוקס, עדיין לא ברור מי עוד השקיע במיזם, אך אין ספק שמדובר בזריקת עידוד רצינית.