חמש הליגות הבכירות באירופה עתידות לצאת לפגרה קצרה, ובמרביתן כבר לא יתקיימו משחקים נוספים עד לסיומה של השנה האזרחית. היום (שלישי) מצאה התקשורת הספרדית נתונים מעניינים שמסכמים את אמצע עונת 2018/19, כאשר נבדק מיהו השחקן שבין היתר כבש, בעט, מסר ובישל הכי הרבה העונה. חלק מהתוצאות היו מפתיעות למדי, וחלקן בכלל לא.

השחקן שהרשית הכי הרבה בעונה שמתקרבת למחציתה בחמש הליגות הבכירות הוא ליאו מסי של ברצלונה, שמוליך גם את טבלת המבשלים עם 15 ו-10 בהתאמה. את רשימת הכובשים הבכירים סוגרים קשישטוף פיונטק מגנואה וקיליאן אמבפה מפאריס סן ז’רמן שהרשיתו 13 פעמים, ופאקו אלקאסר מדורטמונד ופייר איימריק אובאמינאנג מארסנל שמצאו את הרשת 12 פעמים כל אחד.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
סוגרים שנה בפסגה: 0:2 לבארסה על סלטה

הפרעוש כאמור מוליך גם את רשימת המבשלים, כאשר אדן הזאר מצ’לסי שני עם תשע פעמים בהן פרגן לחבריו בהצלחה. קטגוריה נוספת שמספר 10 של בארסה מוליך בה היא שערים מחוץ לרחבה עם שלושה כאלו העונה, יותר מכל אחד אחר. גם בבעיטות לקורה הארגנטינאי מוביל עם לא פחות מ-7 פעמים בהם פגע בעמוד. מרקוס אלונסו מצ’לסי שני עם חמש.

ומה עם כריסטיאנו רונאלדו? ובכן, כוכב יובנטוס בעט העונה הכי הרבה פעמים לשער בפער ניכר, כאשר לפורטוגלי 119 ניסיונות לעומת 71 בלבד של קפטן הקטאלונים. קטגוריה נוספת בה יש שחקן שמתעלה על הפרעוש היא כדרורים מוצלחים. למסי 65 “דריבלים” והוא שני רק לאלאן סיינט מקסימין מניס הצרפתית, לו 67. ניימאר רק רביעי עם 52 פעמים בהם חלף על שחקן יריב.

כריסטיאנו רונאלדו מאוכזב. מסי מוליך במרבית הקטגוריות (רויטרס)כריסטיאנו רונאלדו מאוכזב. מסי מוליך במרבית הקטגוריות (רויטרס)

בקטגוריות נוספות, השחקן שהשלים הכי הרבה מסירות, שלא במפתיע, מגיע מקבוצה של פפ גווארדיולה. איימריק לאפורט ממנצ’סטר סיטי ביצע 1,444 מסירות, כשז’ורז’יניו ואנטוניו רודיגר מצ’לסי במקום השני והשלישי עם 1,396 ו-1,340 בהתאמה. השוער שהציל הכי הרבה כדורים הוא אוייר אולסבאל מלבאנטה עם 85 ניסיונות שנבעטו לעברו ונעצרו.