בן הרמנס, הרוכב הבכיר ביותר של סייקלינג אקדמי, השיג היום (רביעי) ניצחון גדול לקבוצה על אחת הפסגות האגדיות של האלפים - בטור של אוסטריה. ניצחונו של הבלגי על פסגתו המושלגת של הגרוסגלוקנר בגובה 2,424 מטר, מיקם אותן בעמדת המוביל של הטור כולו, כשהקבוצה תנסה להגן על חולצת המוביל שלו גם בשני השלבים הנותרים ולסייע לו להבטיח את הניצחון בטור כולו זו השנה השנייה ברציפות.

ההישג של הרמנס - נצחון על פסגת ההר הגבוה ביותר באוסטריה, ראוי להערכה מיוחדת משום שהפעם התמודדו מול הרמנס מטפסים טובים בהרבה מהטור בעונה שעברה, משלוש קבוצות פרו טור בכירות מאקדמי שלא נטלו בו אז חלק.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
Transfer Market - תוכנית מספר 6

ב-15 הקילומטרים האחרונים היו אלו רוכבי קבוצת הענק מוביסטר (אנקונה) ודימנשן דאטה (אוקונור) שתקפו אותו לקראת סיום העלייה אבל כשלו. האחרון היה אוקונור אבל הרמנס  לא התרגש ותקף אותו 500 מטר לסיום, התקפה שנותרה ללא מינה.

“נזהרתי לא לעבור את הקו האדום שלי ולהתפרק בתנאי הגובה האלו”, אמר הרמנס והוסיף. “אני שמח שזה עבד. זה ניצחון גדול על הר אגדי. מהגדולים שהשגתי. אבל עכשיו הקבוצה צריכה לעזור לי לשמור על ההובלה ואני צריך להגיע לעלייה האחרונה בשלב האחרון ולהבטיח את הניצחוון שם. קל זה לא יהיה”.

הנצחון של בן הרמס (נועה ארנון)הנצחון של בן הרמס (נועה ארנון)

הרמנס מוביל את הטור בהפרש מזערי, 8 שניות על אוקונור ו-16 שניות על אנקונה. ״נצטרך לעשות הכל כדי להגן על החולצה של בן”, אמר אלוף ישראל גיא שגיב. “עכשיו זה התפקיד שלנו”.

הנצחון של בן הרמס (נועה ארנון)הנצחון של בן הרמס (נועה ארנון)