ישראל הוכרזה היום (רביעי) כזוכה באירוח אליפות העולם בכדורמים נשים עד גיל 18. מדובר באירוע חסר תקדים בישראל, שכן שמעולם לא נערכה בארץ אליפות עולם בענף קבוצתי אולימפי. האליפות, שעל הכוונה להגיש מועמדות לאירוח שלה פורסם ב-ONE, תתקיים בשנה הבאה בחיפה או בבריכה האולימפית שבמכון וינגייט.

ההתאחדות העולמית בחרה בישראל לאחר עבודת הכנה מאומצת של איגוד הכדורמים הישראלי בשנה האחרונה, כאשר גם להצלחה של פרויקט כדורמים הנשים בישראל, המשותף למשרד הספורט, הוועד האולימפי ואתנה, הייתה משמעות רבה. במסגרת פרויקט זה סיימה נבחרת הנשים במקום העשירי באליפות אירופה ובמקום השביעי באליפות אירופה עד גיל 19. כמו כן בימים אלה משתתפת הנבחרת באליפות אירופה הראשונה אי פעם לגילאי 15, בה משחקות ברוסיה רק 13 הנבחרות המובילות בכדורמים הנשים ביבשת. 

יו”ר איגוד הכדורמים, רויטל גלוסקא כהן, אמרה: "התרגשות עצומה עבור הכדורמים הישראלי וכל הספורט בישראל. המון עבודה מאתגרת לפנינו אבל אנחנו כבר רגילות לאתגרים מרתקים בשנים האחרונות ולעמידה בהם. הבחירה בישראל כמארחת של אליפות עולם היא עוד הוכחה כי פרויקט פריז 2024 צועד בדרך הנכונה".

ובינתיים ברוסיה, הנבחרת עד גיל 15 סיימה את משחקיה בשלב המוקדם והיא תופיע החל ממחר במשחקי הדירוג. לאחר הפסדים למעצמות כספרד, הונגריה וסרביה, יפגשו החניכות של המאמן עידן כפתורי את צ'כיה (12.30) בתקוה לרשום ניצחון היסטורי נוסף.