הפסד לספורט הישראלי. בגלל העיצומים במשרד החוץ והבירוקרטיה בינו לבין השב”כ, נבחרת כדורעף החופים עד גיל 22 לא תצא לאליפות אירופה באנטליה שבטורקיה - כך נקבע סופית היום (רביעי).  עופרי מסורי, אילון אלעזר, נגה מאור ושחר רוזנר נותרו בארץ.

כזכור, הבעיה החלה בעיצומים שנעשו במשרד החוץ. כתוצאה מכך, השב”כ לא קיבל אישור ליציאת מאבטחים שילוו את שחקני נבחרת החופים בטורקיה. למרות מאמצים גדולים ולאחר שחלה התפתחות, כאשר משרד החוץ אישר את יציאת המאבטחים, זה כבר היה מאוחר מידי משום שהטורקים לא יכלו להיערך עם כוחות אבטחה מקומיים בתוך זמן כל כך קצר.

ביממה האחרונה, משרד החוץ אישר בוועדת החריגים את יציאתם של המאבטחים למרות העיצומים, זאת לאחר שהשחקנים אף עלו למשרד החוץ ופנו לגורמים מדיניים בנושא. בזמן שהשב”כ נערך לגיוס מאבטחים, נעשתה פנייה לשלטונות בטורקיה במטרה לקבל אישורים וליווי נוסף של מאבטחים מקומיים למשלחת, אלא שהמאמצים הללו כשלו.

שחקני כדורעף החופים לא יטוסו לאליפות אירופה עד גיל 23 (יוסי ציפקיס)שחקני כדורעף החופים לא יטוסו לאליפות אירופה עד גיל 23 (יוסי ציפקיס)

במשך כל היממה האחרונה נעשו שיחות בין הצדדים, כולל עד לשעות האחרונות, אך משרד הביטחון הטורקי הבהיר כי הוא לא מסוגל להיערך לכך באופן מיידי. בגלל שהשתתפות השחקנים באירוע מותנית בליווי של מאבטחים, הוחלט כי המשלחת לא תצא לטורקיה.

גורם באיגוד הכדורעף אמר: “כולם עשו מאמץ לסדר את זה, כולל מינהל הספורט ומשרד הביטחון, אך לצערנו זה כבר היה מאוחר מידי כי הטורקים לא הצליחו להתארגן בזמן כל כך קצר מצידם. איגוד הכדורעף מצטער על הנזק שנגרם לספורטאים הצעירים”.

יש לציין כי אי ההתייצבות של שחקני הנבחרת עלולה להוביל בעתיד לכך ששחקני כדורעף ישראלים לא יוכלו להשתתף בתחרויות דומות של אליפויות אירופה, אך באיגוד הבהירו לאיגוד האירופאי ולמארגנים בטורקיה כי לא מדובר בהחלטה פוליטית אלא בבירוקרטיה פנימית במשרדי הממשלה בישראל. יחד עם זאת, אין ספק כי מדובר בנזק תדמיתי לספורט הישראלי.