סימונה האלפ היא העולה הראשונה לחצי הגמר בווימבלדון. הרומנייה המדורגת 7 בעולם חוזרת למעמד הזה היום (שלישי) לראשונה מאז 2014 אחרי שניצחה את הסינית שוואי זאנג (50), 6:7(4) ו-1:6.

הסינית שגברה על האלפ פעמיים בשנים האחרונות פתחה עם 0:3 מבטיח. האלפ נכנסה לאט לאט למשחק שברה בחזרה במשחקון השביעי ומשם המערכה הגיעה לשובר שוויון בו ניצחה האלפ 4:7. במערכה השנייה נשארה רק שחקנית אחת על המגרש והאלפ סגרה 1:6 מהיר ותפגוש את אלינה סביטולינה האוקראינית המדורגת שמינית שעשתה היסטוריה פרטית ועלתה לראשונה בקריירה לחצי גמר גראנד סלאם לאחר ארבע פעמים בהם נעצרה ברבע הגמר, פעמיים באוסטרליה ופעמיים בפאריס. כאמור, סביטולינה גברה על הצ'כית המפתיעה קרולינה מוחובה 5:7 ו-4:6, אחרי קאמבק נהדר במערכה הראשונה בה פיגרה 5:2.

סרינה וויליאמס חוגגת (רויטרס)סרינה וויליאמס חוגגת (רויטרס)

כמו כן, בתום משחק טניס ברמה של גמר, סרינה וויליאמס, אלופת הטורניר שבע פעמים, ניצחה את אליסון ריסק בדרבי אמריקאי 4:6, 6:4 ו-3:6. ריסק שהעיפה את המדורגת 1 בעולם אשלי בארטי בשמינית הגמר וזכתה בשני טורנירים על דשא העונה, עלתה עם המון ביטחון. וויליאמס איבדה פעמיים יתרון שבירה במערכה הראשונה כשריסק השיבה מלחמה, אבל שברה בפעם השלישית וזכתה במערכה הראשונה.

ריסק הפתיעה מאוד כשלא הורידה את הרגל מהדוושה, שברה ל-4:5 אחרי מערכה צמודה והגישה לזכייה במערכה. סרינה פתחה עם 1:3 את המערכה השלישית , ריסק שברה חזרה ל-3:3, ואז סרינה נכנסה לריכוז מלא כמו שרק מי שזכתה ב-23 טורנירי גראנד סלאם מסוגלת ,לקחה שלושה משחקונים ברצף בדרך לחצי הגמר מול ג'ו קונטה או ברבורה שטריצובה.

יריבתה של סרינה בחצי הגמר תהיה הצ'כית ברבורה שטריצובה בת ה-33 שגברה על אהובת הממלכה, ג'ו קונטה הבריטית 6:7 (5) ו-1:6. קונטה שהדיחה את קביטובה בשמינית הגמר פתחה מצוין והוליכה 0:3 ו-1:4, אבל אז,הצ'כית נכנסה לעניינים חזרה ל-4:4 לקחה את שובר השוויון וניצחה בקלות את המערכה השנייה. גם עבור הצ'כית הוותיקה זה חצי גמר גראנד סלאם ראשון בקריירה.