הספורטאים הפראלימפיים פנו היום (שני) במכתב לשרת התרבות והספורט מירי רגב, משום שלטענתם לא קיבלו בחצי השנה האחרונה מלגות חודשיות שהיו אמורים לקבל מטעם המדינה. כעת הם מתריעים כי רבים מהם עלולים להפסיק את פעילותם, כל זאת, כשנה לפני המשחקים הפראלימפיים בטוקיו 2020. 

במכתב שנשלח על ידי ענבל פיזרו בשמם של הספורטאים הפראלימפיים נכתב: “משרד הספורט מוביל מהלך שנועד ליישר קו בגופי הרוחב של הספורט ההישגי בארץ. אנו, הספורטאים הפראלימפים מברכים על מהלך זה ומעריכים זאת מאוד. עם זאת, מסיבות בירוקרטיות ותהליכי מעבר פנימיים בין הגופים, נוצר מצב בו איננו מקבלים מלגות מחודש ינואר 2019, שישה חודשים מלאים”.

עוד הוסיפה נציגת הספורטאים בוועד הפראלימפי בישראל: “אנו בשנה קריטית של קביעת קריטריונים לאולימפיאדת טוקיו 2020. אנו מסתמכים על הכסף הנ”ל לקיום יום-יומי והמחסור בכסף משפיע על היכולת שלנו להתאמן כמו שצריך. לא יתכן שיסגרו את העברת הכספים לתקופה כל כך ארוכה ויצפו מהספורטאים להמשיך להתאמן כרגיל, ללא יכולת קיום. ספורטאינו הסתמכו על המלגות כאשר קיבלו החלטות בנוגע ללקיחת הלוואות, לימודים, ושילוב חיי משפחה בתוכנית אימונים עמוסה. 

טניסאי פראלימפי (מערכת ONE)טניסאי פראלימפי (מערכת ONE)

“עד עכשיו עשינו כל שיכלנו להמשיך להתאמן בצורה סדירה, ולא לפגוע בתוכניות ההכנה לאולימפיאדה, שכן הובטח לנו שהמהלך יוסדר תוך חודשיים, אבל אנחנו מגיעים לשלב קריטי שבו איננו יכולים להמשיך להתאמן ללא תמיכה, והספורטאים יאלצו לקבל החלטות לגבי ההמשך. ספורטאינו מייצגים את המדינה בכבוד רב ומגיעים להישגים מרשימים ומן הראוי שהמדינה תעשה הכל על מנת לאפשר לנו להמשיך בכל הכוח עם הפנים לטוקיו 2020. אנו מצפים ומבקשים שההליך יוסדר בהקדם האפשרי ושספורטאינו לא יעברו את חודש יוני ללא קבלת הכסף המגיע להם. במהלך כהונתך כשרת הספורט, אנו הספורטאים הפראלימפיים קיבלנו ממך יחס הוגן ורוח גבית מלאה ולכן אני מקווה שגם הפעם תעשי כל שביכולתך לפתור את מצוקתנו”.

ממשרד התרבות והספורט נמסר בתגובה: “המשרד עמל על מבחן חדש הנושא עמו בשורה גדולה לספורטאי ההישג הפאראלימפיים. לראשונה, התנאים של ספורטאים אלו יהיו שווים לספורטאים האולימפיים ותקציבם יגדל. מבחן התמיכה המדובר יפורסם בימים הקרובים. אין ספק כי עם פרסומו, תובא בשורה גדולה לספורטאים הפאראלימפיים”.