קריסטס ניילנדס וקבוצת סייקלינג אקדמי לא נזקקו לניצחון היום (שבת) בשלב המכריע של הטור ההונגרי. כמו בכדורגל, הם נזקקו רק לתיקו, או כפי שאומרים באופניים - לוודא שהמנצח לא יסכן את היתרון בן הדקה של מחזיק החולצה הצהובה והמוביל שלהם. 

אבל לקבוצה ולקריסטס, הכוכב העולה של אקדמי, היו תכניות אחרות. בתחילת הקטע הדפו חבריו של קריסטס סדרה של ניסיונות בריחה כמעט פרועים. כשאלה נכשלו, דאג הישראלי גיא שגיב לשמור על בריחה לא מסוכנת במרחק סביר, ואז, כשהגיע העליה האחרונה, עברה אקדמי להילוך קדמי.

גיא ניב (סייקלינג אקדמי)גיא ניב (סייקלינג אקדמי)

אקדמי, בעזרת עומר גולדשטיין, הכתיבו קצב גבוה כדי לעכב את ההתקפות על ההובלה של ניילנדס. את הגרזן עצמו דאג להוריד האלוף הלטבי, כאשר התקיף כמה מאות מטרים לסיום העליה והותיר את היריבים המעטים שנותרו - חסרי אונים. “עשינו זאת כקבוצה. לא היינו חייבים לנצח, אבל ארבתי להזדמנות. חיכיתי לרוכב האחרון שיתקיף ואז, כשהיה גמור, תקפתי אותו וניצחנו”. לטור נותר קטע אחד שטוח בהמשך שיסתיים בספרינט. רק ביש מזל נוראי יכול לקחת מקריסטס ואקדמי נצחון גדול נוסף.

כמה שעות לפני הניצחון הזה בהונגריה השיג גיא ניב הישראלי את אליפות ישראל נגד השעון לראשונה בקריירה שלו. הוא ניצח במירוץ בן 32 הקילומטרים ללא קושי ניכר והשלים שבוע חלומי שהחל בהישג הגדול - הרוכב הישראלי השני אי פעם שמסיים ג׳ירו דה איטליה. “אני גאה ונרגש”, אמר ניב והוסיף. “היה חם מאוד אבל פשוט לחצתי על הגז בגבעות, שהם סוג של המגרש הביתי שלי כמטפס. עכשיו אני חוזר לתחרויות באירופה ועוד שבועיים אתייצב לאליפות ישראל בכביש מול החברים הישראלים שלי לקבוצה. יהיה מעניין”.

תאונה על המסלול

מקרה מסוכן ביותר התרחש בטור ההונגרי, כאשר נהג בדואי ללא רישיון ברח משוטרים, פרץ לתוך המסלול באזור קו הזינוק ודרס רוכב בשם ניר רייכמן בעת שערך חימום, הרוכב הובהל לבית החולים ולמזלו הרב שוחרר לביתו עם פגיעות קלות בלבד.