הבוררות בין השחיין אהרון גרינברג ובין אגודת דולפין נתניה נמצאת בעיצומה - וגם מאחורי הקלעים מתחולל מאבק של ממש בין הצדדים. לטענת עורכת דינו של השחיין, גורם מטעם האגודה פנה אליה ואמר לה כי גם אם הוא יזכה בתביעה, הוא יפעל בכל כוחו על מנת לוודא שהוא לא יוכל לייצג את מדינת ישראל בתחרויות - כל זאת בזמן שהשחיין עצמו חולם לנסות ולקבוע את הקריטריון לאולימפיאדת טוקיו 2020.

כזכור, בחודש מרץ האחרון הגיש גרינברג תביעת בוררות בדרישה לקבל שחרור מהאגודה שלו. לטענתו, החוזה שלו עם האגודה הסתיים ולפיכך הוא רשאי לעזוב לאגודה אחרת. אלא שהשחיין נתקל בקשיים משום שדולפין נתניה מסרבת לחתום על טופס השחרור שלו ללא תמורה, ולכן הוא פנה להליך הבוררות, כפי שקרה בעבר גם עם שחיינים אחרים מאגודות אחרות.

גרינברג העיד לאחרונה במסגרת תיק הבוררות ומסר את גרסתו בפני הבורר עדיאל דיסקין. לפי הפרוטוקול בדיון, אמר השחיין: “בשבוע שעבר אמר ויינשל (ישראל ויינשל, שמייצג את האגודה, א.מ) לעורכת הדין המייצגת אותי, שיפעל נגד השחרור שלי”.

אהרון גרינברג (אינסטגרם)אהרון גרינברג (אינסטגרם)

אלא שעורכת הדין שמייצגת אותו, רקפת קופרמן, שלחה מכתב לבורר והבהירה כי יש לתקן את הפרוטוקול משום שלטענתה השחיין אמר בעדותו: “בשבוע שעבר אמר ויינשל לעורכת הדין המייצגת אותי, שאין טעם בתביעה הזו, כי גם אם אזכה בה, הוא יפעל בכל כוחו לוודא שאני לא אוכל לעולם לייצג את מדינת ישראל. זה מה שחוויתי מאז שישראל נהיה מנהל מועדון נתניה, שהוא מאיים וסוחט ועושה כל שביכולתו לגרום לשחיינים להרגיש חסרי אונים, וכל מה שאני רוצה זה שיתייחסו אליי בכבוד”.

לדבריה של עו”ד קופרמן, גרינברג “חושש מנקמה” מצידו של ויינשל, שמנהל את האגודה וכאמור איים לכאורה כי הוא יפעל על מנת שהשחיין לא יוכל לייצג את ישראל בעתיד. “יצוין, כי ויינשל הודה בפני הבורר שאמר דברים אלה לח”מ, וברור כי מדובר בפגיעה חמורה בשחיין ואיום ממשי לחסל את הקריירה המקצועית שלו”, כך כתבה עו”ד קופרמן, שדורשת את שחרורו המיידי מהאגודה. “אנו מאמינים בבורר ובהליך הבוררות, ומקווים שהשחיין יוכל לצאת לדרך חדשה בקרוב מאוד”.

ישראל ויינשל מאגודת דולפין נתניה מסר בתגובה: “אהרון גרינברג הטעה אותנו. הוא לא חי בישראל, לא עובד בישראל ולא מתאמן בישראל. הוא חי בניו יורק והוא רוצה להופיע באולימפיאדה מטעם מדינת ישראל. כל מה שנעשה מצידו הוא מתוך אינטרס לקבל ייצוג מטעם ישראל ולהופיע באולימפיאדה. לא ניתן לזה יד. אנחנו בעיצומו של הליך בוררות שעוסק בשחרור שלו ולכן זה לא מופיע בפרוטוקול, אלה שני עניינים נפרדים. הוא התחייב והבטיח דברים, ולא מקיים כלום. זה לא מקובל עלינו”.