נבחרת ישראל תמריא היום בבוקר לפולין, לקראת המפגש בין הנבחרות ביום ראשון, במחזור הנעילה של מוקדמות אליפות אירופה (19:00). תיקו או ניצחון חוץ – יבטיחו לנבחרת ישראל את המקום השני בבית 1, ואת כרטיס העלייה לאליפות אירופה.

במקרה של הפסד הנבחרת תסיים במקום השלישי (בהנחה שקוסובו לא תחולל סנסציה בגרמניה), ואז היא תקווה שהניקוד שלה יספיק כדי להיכלל בדירוג ארבע הנבחרות בעלות הניקוד הטוב ביותר מבין שמונה בתי המוקדמות (אחרי 5 מחזורים, הנבחרת נמצאת במקום השלישי בדירוג).

המאמנים אולג בוטנקו ואסף לוי קיימו היום (שישי) את האימון המסכם בארץ, לאחר ההפסד הצורב שלשום לגרמניה (40:25). השינויים שהתבצעו בסגל בשלב זה:  עדן ג'ינג'י ייצא במקום יואב למברוזו. שניר נציה ייכלל בסגל במקום ירמי סידי. השוער מושיקו אלימלך יחליף את יהב שמיר, וייצא לצידו של דן טפר. כל יתר השחקנים ששיחקו מול גרמניה נכללים, כאשר שחקני ההרכב, חן פומרנץ (מורחק) ועמית סטלמן (פצוע) שוב יחסרו.

ניבו לוי ודניאל שקלים במפגש הקודם מול פולין (הדר ואן קולא איגוד הכדוריד) ניבו לוי ודניאל שקלים במפגש הקודם מול פולין (הדר ואן קולא איגוד הכדוריד)

כאמור, במחזור האחרון נבחרת ישראל כאמור נוצחה בת"א 40:25 מול גרמניה, שהבטיחה עוד קודם לכן את עלייתה לאליפות אירופה. המשחק השני בין קוסובו לפולין הסתיים בשוויון 23:23. המשמעות: נבחרת ישראל נותרה במקום השני עם ארבע נקודות, ואחריה פולין וקוסובו עם שלוש נקודות. 

התקווה היא כמובן להשיג את התוצאה המיוחלת שתבטיח את המקום השני, אבל אם הנבחרת תנוצח בפולין יחלו החישובים הבאים, לאחר שאמש נחתם המחזור החמישי במוקדמות היורו והתוצאות בהחלט מעודדות בהיבט שלנו: רומניה הפסידה בביתה לפורטוגל (24:19), איטליה לרוסיה (30:23) והולנד ניצחה באסטוניה (27:33).

בגזרת ההחתמות בליגת ווינר: מ.כ באר שבע ממשיכה במרוץ החימוש שלה לעונה הבאה. אחרי החתמתו של אלדר שיקלושי שוערה של מכבי ראשל"צ ונבחרת ישראל לשעבר היא צירפה את המקשר הסרבי ולדימיר דימטרייביץ' שהיה משחקניה המצטיינים של בני הרצליה בשנים האחרונות, ואת הפיבוט ששיחק בנבחרת העתודה, בהפועל ראשל"צ והרצליה, מידד קרוייטורו. באר שבע החתימה עוד קודם לכן את שחקניה הזרים המצטיינים, מילוש בואישיץ' וסטפן ציריץ', שהובילו אותה להופעה היסטורית בפלייאוף העליון, בעונת הבכורה שלה בליגת העל.