נבחרת ישראל רשמה תבוסה גדולה הערב (שני) עם 40:25 בבית מול גרמניה החזקה. החבורה של אולג בוטנקו עדיין יכולה להעפיל לאליפות אירופה והיא זקוקה ביום ראשון לתיקו בפולין. הגרמנים הפגינו עליונות רבה לאורך ההתמודדות ולמרות שמדובר במשחק חוץ עבורם השאירו אבק למארחת.

בפתיחת המשחק נערך טקס הוקרה לחן פומרנץ, קפטן הנבחרת, שסיפק שנים יפות בבונדסליגה הגרמנית, אשר סוחב פציעה ולא יכל לקחת חלק בהתמודדות החשובה. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בוטנקו: הם ברמה אחרת משלנו, כמו של נ.ב.א
חן פומרנץ (שחר גרוס)חן פומרנץ (שחר גרוס)

במחצית הראשונה הנבחרת ניצלה את פתיחת המשחק המסורבלת של הגרמנים ועלתה ליתרון מהיר ומפתיע של 3-2 בדקות הראשונות. אך נבחרת המאנשאפט התעשתה במהירות והציגה מפגן פיזיות עוצמתי, שגרם לישראלים להיראות חסרי אונים. יכולת מצוינת של יוסי אפו ודניאל מוסינדי (רק בן 18) שמרו את הנבחרת בכחול-לבן במשחק והמחצית הסתיימה ביתרון 19-14 גרמני. 

דניאל מוסינדי (שחר גרוס)דניאל מוסינדי (שחר גרוס)

בחלק השני של ההתמודדות הגרמנים המעולים, בהובלתו של טימו קסטנינג (9 שערים), פשוט הסתערו על הנבחרת מהדקה הראשונה ועלו ליתרון של עשרה שערים לאחר 10 דקות של כדוריד, מה שתיסכל מאוד את השחקנים המותשים ואת המאמן אולג בוטנקו. מאותו רגע הלבנים שחורים השתלטו לחלוטין על המשחק ועשו כל העולה על רוחם. הנבחרת מצידה, לא ירדה מספיק מהר להגנה ונראתה כאחת שכבר ויתרה ורק מחכה שהכול יגמר. לוח התוצאות הראה בסיום על הפסד 40:25 מול הגרמנים. נקודת האור היחידה מהמשחק הייתה הופעתם של דניאל מוסינדי (6 שערים) ויואב לומברוזו (הופעת בכורה) בני ה-18, שהוכיחו שיש עתיד מבטיח לנבחרת הישראלית. 

מאמן הנבחרת, אולג בוטנקו, אמר בסיום: ״אין ספק שזו רמה אחרת מאיתנו, זה כמו NBA בהשוואה לכדורסל, גם כשהם עלו עם ההרכב השני שלהם הם היו עדיפים בהרבה מאיתנו. ביום נתון עם משחק מושלם שלנו היינו יכולים לצמצם במעט את הפערים, ניסינו, אבל אנחנו מבינים שאנחנו עדיין לא שם, נצטרך להמשיך לעבוד קשה״. 

אולג בוטנקו (שחר גרוס)אולג בוטנקו (שחר גרוס)

״אנחנו לא שבורים מהתוצאה, אנחנו מודעים תמיד איפה אנחנו עומדים, אנחנו לא חיים בסרט. נצטרך לנוח, ולגייס כוחות מנטליים כדי להתרומם מעל היכולת שהצגנו היום, ונגיע הכי מוכנים שאפשר לפולין ביום ראשון״, הוסיף מאמן הנבחרת הישראלית.

ממוצע הגיל הצעיר של שחקני הנבחרת: ״אני חושב שבנבחרת הצעירה הזאת יש הרבה כישרון, והרבה מקום לשיפור. אני מאמין בלתת להם את הבמה והכלים הנדרשים, חלקם רק בני 18-19 ואני שמח שהם תופסים פה מקום מכובד ומוביל בנבחרת, ועם עבודה נכונה נצליח לשפר אותם ולהוציא את המקסימום״. 

שחקני נבחרת ישראל (שחר גרוס)שחקני נבחרת ישראל (שחר גרוס)

יואב לומברוזו, שערך את הופעת הבכורה בנבחרת, שיתף: ״מאוד מרגש, מגיל צעיר אני חולם על לשחק בנבחרת כאן מול הקהל הזה, ועוד נגד גרמניה זה בכלל תחושות מדהימות, חבל שלא הצלחנו להוציא יותר. לא הופתענו מהרמה של הגרמנים, ידענו שזה מה שנעמוד מולו, אבל יכולנו להיות יותר טובים לצערי”. 

השוני בענף בגרמניה: ״הרמה בגרמניה מאוד גבוהה, לא מה שהייתי רגיל אליה כאן בארץ. מהשחקנים ועד רמת הארגון והניהול של המועדון, וכמובן הקהל הגדול. כיף לשחק שם ואני רק מקווה להמשיך כך״.

שחקני נבחרת ישראל (שחר גרוס)שחקני נבחרת ישראל (שחר גרוס)