כחלק מהשיפוצים הנרחבים שנעשים בכפר המכביה, גם אולם הכדורסל המיתולוגי שבמקום יעבור מתיחת פנים ויתחדש. כפי שפורסם ב-ONE, תנועת מכבי העולמית מתכננת לשנות את פניו של הכפר ובנוסף גם להקים בו מוזיאון גדול וחדשני שיציג פריטים מההיסטוריה הספורטיבית של העם היהודי, כולל הגלשן של האלוף האולימפי גל פרידמן שנרכש ממנו בעבור זאת. 

באולם הכדורסל, שהוקם בשנות ה-70 וכבר נכנס להליך של שיפוץ, שיחקו בעבר קבוצות מפוארות ודומיננטיות, ביניהן מכבי רמת גן המיתולוגית בהנהגתו של דורון ג'מצ'י, מכבי רמת חן וקבוצות הפאר של מכבי ת"א כשעל הקווים עוד עמד רלף קליין. על הפרקט שלו שיחקו בין היתר גם טל ברודי, שמוליק זיסמן, מיקי ברקוביץ', מוטי ארואסטי ואולסי פרי. 

דורון ג'מצ'י (מור שאולי)דורון ג'מצ'י (מור שאולי)

על כן, בימים אלו החל האולם בכפר המכביה לעבור עבודות שיפוצים נרחבות, כולל צביעה מחדש, תוספת תאורה, שיוף מאסיבי וצביעת הפרקט מחדש. כמו כן, יוצבו במקום סלים משודרגים המותאמים לתקן המחייב כיום בליגות הבכירות. 

השיפוצים באולם הכדורסל של כפר המכביה (אלון פלר, יחצ)השיפוצים באולם הכדורסל של כפר המכביה (אלון פלר, יחצ)

מנכ"ל כפר המכביה, נדב גרינשפן, אמר: "אולם כפר המכביה הנו שם דבר בקרב חובבי הכדורסל הוותיקים בישראל. על הפרקט הזה עוצבו ונותרו פיסות היסטוריה שמלוות גם אותי אישית מילדות ועד היום. בסיום השיפוץ ומתיחת הפנים, אולם הכדורסל במועדון הספורט בכפר המכביה ישודרג ויכבד את הספורטאים הרבים, חברי המועדון, קבוצות הנוער והבוגרים".