שוב אותו הצליל? בדיוק כמו בשנה שעברה רפאל נדאל ודומיניק תים ייפגשו היום (ראשון) ב-16:00 בגמר הרולאן גארוס. האוסטרי, שהגיע אחרי קרב עיקש ומלא הפסקות מול נובאק ג’וקוביץ’, ינסה לנקום במלך החימר, להדהים את עולם הטניס, אך בראש ובראשונה לעשות היסטוריה עם זכייה ראשונה בגראנד סלאם.

השור ממיורקה ייכנס ל”פיליפ שאטרייה” רענן בהרבה אחרי 0:3 קליל על רוג’ר פדרר ואילו הרביעי בעולם הוא הנפגע העיקרי מהפסקות הגשם הקשות, כששיחק ארבעה ימים ברציפות, אך הלחץ כולו על הספרדי הוותיק, שבמגרשו הפרטי (המשטח האדום כמובן) ועם מאזן מושלם בגמר בפאריס, חייב להשיג את הגביע ה-12 שלו באליפות צרפת הפתוחה.

מעניין לדעת מי נדאל העדיף שינצח את חצי הגמר בין הסרבי לאוסטרי. מצד אחד היה שם נולה, עתיר הניסיון שהיה במומנטום אדיר עם שלוש זכיות גראנד סלאם, ואילו מאידך, השחקן שלא עשה לו חשבון על החימר ורק לפני חודש וחצי גבר עליו בברצלונה. מה שבטוח – השור הספרדי שמח לראות כי חצי הגמר ערך יותר מארבע שעות והתפרס על פני יומיים לא פשוטים.

דומיניק תים חוגג (רויטרס)דומיניק תים חוגג (רויטרס)

כזכור, בשנה שעברה רפא חגג בענק בפאריס עם 0:3 קליל על חשבון האוסטרי, אך הפעם נראה שהמשימה תהיה קשה הרבה יותר עבור השני בעולם. אמנם תים טרם זכה במייג’ור, אך הוא רק הולך ומשתפר – חבטת הפורהנד קטלנית מתמיד (נולה יעיד על כך היטב אחרי היום), האופי התחזק והעוצמות תמיד היו שם.

נדאל לא מקל ראש ביריבו: “נדאל זה הדבר הכי קשה שאפשר לפגוש בגמר בפאריס. אני חייב לבוא מוכן ולתת הכל, כי אני יודע שממול נמצא יריב מצוין ואיכותי, שלא יעשה לי חיים קלים. עומס על תים בעקבות ההפסקות? זה התפצל ליומיים, ככה שאני לא חושב שיש לי יתרון בפרמטר הזה של טריות”.

רפאל נדאל חוגג (רויטרס)רפאל נדאל חוגג (רויטרס)

בראייה רחבה יותר, אחרי שפדרר וג’וקוביץ’ בחוץ, שני הכוכבים, שהודחו בחצי הגמר לשחקני חימר טובים מהם, בוודאי יחזיקו אצבעות לאוסטרי, זאת כמובן כדי למנוע מרפא (17 תארי גראנד סלאם) לברוח מעט מהסרבי (15 זכיות) ולא לאפשר לו להתקרב מאוד לשווייצרי (20 מייג’ורים).

אז למה לצפות? קודם כל כחובבי טניס נקווה שמזג האוויר יהיה טוב מהימים האחרונים, ולא “שמטריות יעופו באוויר” כפי שטען נולה, ובצדק. התנאים בימים האחרונים היו כמעט בלתי אפשריים למשחק ופגעו גם בלו”ז, שיצר עומס על חלק מהשחקנים. על המשטח האדום אני מאמין שרפא יתקשה ואולי אפילו יישבר ראשון, אך ייכנס לעניינים, יעשה את ההתאמות, ימצא פתרונות לפורהנד העוצמתי של תים וייזכה בגביע נוסף עם 1:3 מרשים.