נבחרת ישראל הפסידה היום (שבת) בתוצאה 3:0 (25:15, 25:14, 25:21) לרומניה במשחק החוץ בעיר אלכסנדריה, ובשל כך כבר אינה תלויה בעצמה בניסיון לסיים במקום הראשון בבית A של הסילבר ליג. ישראל מובילה את הבית עם 8 נקודות לאחר ארבעה משחקים, ומיד אחריה רומניה עם 7. על מנת להעפיל למפגש הגמר של המפעל - שהמנצחת בו תזכה להשתתף בשנה הבאה בגולדן ליג - תקווה ישראל לניצחונות בשני משחקיה הנותרים השבוע, מול גיאורגיה בחוץ (12.6) ומול קפריסין בבית (15.6), ולמעידה של רומניה מול אותן נבחרות.

לאחר שהפסידה בשתי המערכות הראשונות בהפרשים גבוהים יחסית, הובילה הנבחרת ברוב רובה של המערכה השלישית, אולם המקומיות הצליחו לחזור למשחק וניצחו לבסוף 21:25 כדי להשלים שלוש מערכות חלקות מול ישראל. פולינה מליק וגלית דבש הובילו את ישראל עם 11 נקודות כ"א, בעוד אניה וליקי סיימה עם 7. אלה סעדה הוסיפה 5. אריאנה-כריסטיאנה פירב סיימה עם 14 לזכות רומניה, רודיקה בוטרז תרמה 11.

מאמן נבחרת ישראל בפה קוקריני אמר בסיום: "רומניה פתחה חזק והייתה אגרסיבית מיד בתחילת המשחק. ניסינו לעמוד מול הרומניות, אבל חלקים מסוימים במשחק שלנו לא היו טובים מספיק בשביל לעצור אותן - במיוחד ההגנה והחסימה. גם ההתקפה שלנו לא הייתה אפקטיבית, אבל בעיקר בגלל היכולת של רומניה, לא בגללנו”.

“לרומניה לחלוטין הגיע לנצח. שמעתי במהלך השבוע שניצחנו את רומניה בבית בגלל סגל חסר שלהן, אבל זה לא נכון. חסרו להן שחקנית או שתיים. צריך לברך אותן, ולנסות להבין למה לא היינו אפקטיביים כמו שהיינו רוצים ויכולים. כעת נותרו לנו שני המשחקים הנותרים, ואנחנו רוצים לסיים כמו שהתחלנו, עם שני ניצחונות", הוסיף המאמן המאוכזב.