פחות מחודש לפני רגעי המבחן הגדולים ביותר שלה העונה בג׳ירו דה איטליה וטור קליפורניה - נראה שאקדמי מחממת מנועים  ובזמן: הקבוצה המקצוענית הישראלית השיגה לפני שעה קלה (ראשון) את ניצחונה הראשון בטור שלבים, כאשר הרוכב הקולומביאני שלה אדווין אווילה ניצח את המרוץ התלת יומי ג׳י.פי ביראס שבפורטוגל.

זהו הישג מצויין לא רק עבור אווילה ואקדמי אלא גם הישג משמעותי עבור הרוכבים הישראלים שנאבקים על מקום בג׳ירו ובקליפורניה: על ששת הרוכבים שניצחו בפורטוגל נמנים שני ישראלים, עומר גולדשטיין והבכיר  שבהם גיא ניב שזכה להישג ישראלי חשוב כאשר סיים את המרוץ כולו במקום השביעי הכללי. זהו הישג חשוב לענף האופניים הישראלי המשווע לראות רוכבים ישראלים מנפיקים תוצאות משמעותיות בתחרויות מקצועניות בעולם. עבור ניב זהו הישג שיא לאחר שכבר סיים את הטור הטיוואני במקום השישי, אבל כאן מדובר במירוץ אירופאי. 

גיא ניב רוכב קבוצת סייקלינג אקדמי (נועה ארנון)גיא ניב רוכב קבוצת סייקלינג אקדמי (נועה ארנון)

אווילה הוא ללא ספק הרוכב המצטיין של אקדמי השנה לאחר שהשיג לקבוצה כבר שני ניצחונות במרוצים העונה ועתה את הנצחון הזה. ההישג יקנה לקבוצה גם נקודות רבות במאבקה להשיג מקסימום ניקוד בדירוג העולמי כדי לזכות בזימונים לתחרויות החשובות בעולם.

אקדמי סבלה מפתיחת עונה קשה שכללה אכזבות רבות ולא מעט התרסקויות ופציעות רוכבים. ״מקווה שאנחנו מתחילים להראות שהחלפנו הילוך״ אמר המנהל הספורטיבי של הקבוצה צ׳ל קרלסטרום.

אווילה הקולומביאני והקבוצה כולה ניהלו מרוץ יוצא מן הכלל בתנאים לא פשוטים - בעיקר עליות בול כולל הטיפוס היום לעליה הארוכה בפורטוגל . אבל אווילה , ניב והאריתראי אווט גברמלין, גילו יכולת מרשימה לכל אורך המירוץ. הקולומביאני ניצח את השלב הראשון במרוץ וסיים ביומיים האחרוניפ במקום השלישי, מה שהבטיח לו את הניצחון בטור. הקבוצה אף דורגה בסוף המרוץ במקום הראשון בדירוג הקבוצות . 

״אני מאושר״ אמר גיא ניב. ״אדווין ניהל מרוץ מדהים בהתחשב שלא מדובר במטפס. אני גאה מאד בקבוצה כולה וכמובן עבורי זה רגע חשוב לסיים במיקום כה גבוה ולהוכיח לעצמי שאני הולך ומתקדם. בעונה שעברה אפילו לא הייתי קרוב לזה״.