הישג נהדר נוסף לענף ההתעמלות. אנדריי מדבדב זכה היום (ראשון) במדליית הכסף בקפיצות באליפות אירופה בהתעמלות. המתעמל השיג ציון 14.699 נקודות בגמר, מה שהעניק לו את המקום השני בסיום התחרות היוקרתית ואת התואר סגן אלוף אירופה.

יש לציין, כי דרמה גדולה התחוללה מאחורי הקלעים. מדבדב ביצע תרגיל בדרגת קושי של 5.6 נקודות, שמרכיבות את הציון הכללי ביחד עם הציון שניתן לביצוע, אך השופטים החליטו כי דרגת הקושי שלו הייתה שווה רק 5.2 נקודות. מאמנו סרגיי וייסבורג עירער - והציון חזר ל-5.6 בדרגת הקושי, מה שבסופו של דבר הקפיץ אותו מהמקום הרביעי למקום השני.

אנדריי מדבדב עם הפיזיותרפיסט הצמוד אדם בדיר (איגוד ההתעמלות)אנדריי מדבדב עם הפיזיותרפיסט הצמוד אדם בדיר (איגוד ההתעמלות)

בעבר מדבדב הגיע לגמרים בתחרות האירופית ופספס את המדליה פעם אחרי פעם, אך כעת זה קרה והוא הצליח לזכות במדליה יבשתית. זוהי הפעם הראשונה שהוא עולה על הפודיום בתחרות גדולה ומצליח לממש את הפוטנציאל שלו אחרי שנים. כעת, על זכייתו במדליית הכסף באליפות אירופה, מדבדב יקבל מענק של 35 אלף שקלים מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל ולמשרד התרבות והספורט. מאמנו יקבל מחצית מהסכום.

“התפרקתי, סוף כל סוף עשיתי את זה”

אנדריי מדבדב אמר ל-ONE לאחר הזכייה במדליה: "סוף כל סוף עשיתי את זה. נורא מרגש לזכות במדליה, זה באמת אחד מהדברים הכי מרגשים שהיו לי בקריירה. אין לי מילים. חיכית לזה כל חיי, חיכיתי לפרוץ. אני בטוח שזה ישפיע עליי לטובה בטווח הרחוק. עברתי מחסום פסיכולוגי. כולם יודעים שאני מועמד להשיג מדליה גם באליפות העולם ואני מקווה שאשיג דרכה את הקריטריון גם לאולימפיאדת טוקיו".

סוף כל סוף. מדבדב (איגוד ההתעמלות)סוף כל סוף. מדבדב (איגוד ההתעמלות)

על הדרמה שהתחוללה אחרי הקפיצות שלו סיפר: “ישבתי אחרי הקפיצה בצד וכשראיתי את הציון זה היה אחד מהדברים הכי מאכזבים שקרו לי, כי לא שמתי לב שלא החשיבו לי את דרגת הקושי. פתאום ראיתי את המאמנים מתרוצצים, וראיתי את אלכס שטילוב צועק לי מהיציע ‘הכל בסדר, אמורים להחשיב לך את זה. הכל יהיה בסדר’. המאמן שלי סרגיי הרגיש ערעור, השופטים ראו את הקפיצה שוב והבינו שצריך להוסיף את דרגת הקושי. באותו הרגע, פשוט התפרקתי”.

לסיכום, בחר מדבדב להודות למי שליוו אותו בתקופה האחרונה והאמינו בו: “חשוב לי לומר תודה לספונסרים שלי יעקב ואור שחר מחברת מאיר שנתנו לי חסות ושקט לעבטד. אם לא היו עוזרים לי, אולי זה לא היה קורה. וכמובן, תודה גדולה גם למי שחיבר בנינו, אלכס שטילוב שגרם לברית הזאת לקרות והוביל להתגשמות החלום ביחד איתם”.

טופס הערעור של מדבדב (מערכת ONE)טופס הערעור של מדבדב (מערכת ONE)

לטענת גורמים במשלחת, אלמלא הפנייה של סרגיי וייסבורג לשופטים, בשניות האחרונות שניתנו לערעור, המדליה לא הייתה מגיעה. וייסבורג והפיזיותרפיסט אדם בדיר מילאו את טופס הערעור, שנחשף כעת ב-ONE, וניגשו לצוות השיפוט. “במוקדמות לא קיבלו את הערעור שלנו, אבל בגמר כן. סרגיי מאמן מצויין שיודע לזהות את הדברים הקטנים והרבה מההצלחה של אנדריי הייתה בזכות העירנות שלו. התרגיל של אנדריי מורכב ולא תמיד אפשר לזהות בו את דרגת הקושי, אבל בזכות ההתערבות השופטים שמו לב לזה ואחרי עשר דקות מותחות ניתן לו הציון הראוי”, אמר גורם בענף.

מדבדב יחזור לארץ עם סגן אלוף אירופה הנוסף בתרגיל הקרקע, ארטיום דולגופיאט, והשניים יזכו לקבלת פנים מיוחדת מאיגוד ההתעמלות. ביום שלישי השניים יופיעו למסיבת עיתונאים והרמת כוסית של הענף.