גילי כהן בכושר מטורף. הג’ודאית האנרגטית זכתה היום (שישי) במדליית הזהב בגראנד סלאם יקטרינבורג שברוסיה וזכתה בניקוד חשוב להמשך המירוץ אחר הקריטריון האולימפי. בגברים, ברוך שמאילוב זכה במדליית הארד אחרי שגבר על טל פליקר.

ביום הראשון של התחרות, מי שסיימה ראשונה על הפודיום הייתה גילי כהן. היא גברה על יריבות חזקות בדרך, כמו על אליסייה קוזנצוב הרוסייה והמשיך לנצח בחצי הגמר גם את שארלין ואן סניק הבלגית. בגמר, גברה בתוך דקה אחת על אנה פרס-בוקס מספרד בזכות איפון לאחר שדחפה אותה על גבה בחוכמה. גפן פרימו, אגב, שמתחרה איתה באותה קטגוריית המשקל של 52 ק”ג, סיימה שביעית בתחרות.

גילי כהן (עמית שיסל)גילי כהן (עמית שיסל)

מאמנה של כהן, שני הרשקו, אמר לאחר התחרות: “גילי סיימה יום תחרויות מוצלח בראש הפודיום, וזו תוצאה איכותית ומשמעותית מאוד. התקווה היא בונוס גדול שמתלווה למדלית הזהב ואין יותר טוב מהסיום של קרב הגמר באיפון מושלם. גילי היא דוגמה חיה של נחישות, מחוייבות ואומץ לב. כבוד גדול”.

עוד ג’ודאי שנמצא בכושר טוב הוא ברוך שמאילוב, שזכה במדליית הארד בתחרות במשקל של עד 66 ק”ג, בקרב ישראלי ישיר. הקרב היה ארוך מאוד ונגרר עד ל-2:55 דקות בניקוד הזהב, עד שלבסוף פליקר חטף מהשופט עונש שלישי והפסיד לשמאילוב.

ברוך שמאילוב (באדיבות איגוד הג'ודו)ברוך שמאילוב (באדיבות איגוד הג'ודו)

המאמן אורן סמדג’ה סיכם את ההופעות של שמאילוב ופליקר: “אלה שני ספורטאים מהטופ העולמי. ברוך ממשיך את ההצלחות מהתחרויות הקודמות ולשמחתי טל פליקר חוזר לעצמו ונראה הרבה יותר טוב מהתחרויות הקודמות. אני גאה שיש לנו בנבחרת שני ספורטאים ששייכים לרמות הגבוהות ביותר”.

אורן סמדג'ה עם ברוך שמאילוב וטל פליקר (באדיבות איגוד הג'ודו) אורן סמדג'ה עם ברוך שמאילוב וטל פליקר (באדיבות איגוד הג'ודו)

שרת התרבות והספורט, ח”כ מירי רגב, הגיבה למדליות הישראליות: “ברכות לגילי כהן שממשיכה את רצף הזכיות מת"א ופריז, ומשמיעה את התקווה על אדמת רוסיה עם זכייתה במדליית הזהב. ברכות גם לצמד הג'ודאים, ברוך שמאילוב וטל פליקר, שהתמודדו ראש בראש על מדליית הארד ואחרי 'דרבי כחול-לבן' מותח, היתה ידו של שמאילוב על העליונה עם הניצחון והזכייה במדליית הארד”

רגב הוסיפה: “ברכות מיוחדות ליו"ר האיגוד, משה פונטי, לצמד המאמנים המעוטרים, אורן סמדג'ה ושני הרשקו ולצוות המקצועי שמלווה את הנבחרת שלנו להישגים בכל התחרויות הבינלאומיות היוקרתיות. תודה לכם על השמחה והגאווה”.