האם עוד תחרות בינלאומית בדרך לישראל? איגוד הכדורמים, שנמצא בהתפתחות גדולה בשנים האחרונות, הגיש הצעה רשמית לאירוח אליפות העולם בכדורמים לנשים עד גיל 18 בשנה הבאה בישראל. אירוח התחרות, כמובן, יעניק כרטיס ישיר לתחרות היוקרתית ביותר לגיל הנוער לנשים.

לנבחרת ישראל יש נבחרת חזקה בשנתון הזה ואם היא תארח את התחרות, היא תתמודד מול עוד 19 נבחרות שיגיעו ארצה ב-2020. מועד התחרות עדיין לא נקבע באופן רשמי וסופי כל עוד אין מדינה שנקבעה לארח את התחרות, אך כבר כעת ניתן לומר כי אם אליפות העולם תגיע לישראל היא תהיה במכון וינגייט.

לפי התוכנית שיזמה יו”ר האיגוד רויטל גלוסקא כהן שזוכה לתמיכת משרד התרבות והספורט, אם ישראל תזכה באירוח - רוב המשחקים יתקיימו בבריכה החדשה בווינגייט ומשחקים נוספים ייערכו בבריכה הישנה, זו שעוברת שיפוצים בימים אלה לאחר שהוגדרה כבריכה שנמצאת בסכנת קריסה לפי הדו”ח ההנדסי שסקר את המבנים בווינגייט.

נבחרת כדורמים בנות (שחר גרוס)נבחרת כדורמים בנות (שחר גרוס)

בתוך כך, באיגוד פועלים שוב להוצאת תעודת זהות ישראלית לשחקנית הכדורמים מקנזי מון, שעלתה לישראל מארצות הברית ועדיין לא קיבלה אזרחות. אומנם היא מחזיקה בתעודת תושב אירעי שניתנה לה ממשרד הפנים, אבל היא עדיין לא יכולה לקחת חלק פעיל במשחקי נבחרת ישראל במצב זה.

מקנזי מון, שהפסידה את ההופעה באליפות אירופה בגלל שלא יכלה לשחק במדים הלאומיים, עדיין מתאמנת בנבחרת ומשחקת בספרד במקביל. בית הדין הרבני הכיר ביהדותה אך הסוכנות היהודית לא מכירה בה ולכן משרד הפנים לא מאשר להנפיק עבורה תעודת זהות. לאחר שהכדורסלן אמארה סטודמאייר קיבל תעודת זהות אתמול (רביעי), נעשתה פנייה נוספת לסוכנות היהודית ולמשרד הפנים בעניינה מתוקף חוק השבות.