האם “החוק הרוסי” יגיע גם לכדוריד הישראלי? בימים אלה דנים ראשי הקבוצות ובכירים בענף על כמות הזרים שישחקו בליגת העל בעונה הבאה. לפי מתווה שהוצע להם, ועליו ידונו בין היתר בישיבת ההנהלה הקרובה של איגוד הכדוריד בשבוע הבא - כל קבוצה תהיה רשאית להחתים שלושה זרים בסגל שלה, כאשר בפועל רק שניים מהם יוכלו לשחק על הפרקט בכל רגע נתון במשחק.

נושא הזרים מעסיק לאחרונה את בעלי הקבוצות, שכבר קיימו הצבעה על כך בישיבת ההנהלה האחרונה - אך זו הסתיימה בלי הכרעה, שכן שמונה מחברי ההנהלה הצביעו בעד הפחתת כמות הזרים משלושה לשניים ושמונה הצביעו נגד המהלך. בעקבות זאת, הוצעה פשרה שעשויה לעלות להצבעה.

לפי המתווה שיזם דודי פלח מהפועל ראשון לציון, כמות השחקנים הזרים שיוכלו להירשם בליגת העל לא תשתנה בעונה הקרובה, כך ששלושה או ארבעה זרים יוכלו להיות בסגל של כל קבוצה. אלא שבפועל, במהלך המשחקים כל קבוצה תחויב לשחק עם חמישה ישראלים על הפרקט, כך שרק שני זרים יוכלו לקחת חלק פעיל במשחק ביחד. זאת, על מנת לתת דקות רבות יותר לשחקן הישראלי ולפתח אותו.

ישיבת ההנהלה הקרובה באיגוד תדון בנושא הזה מחדש, ושם ככל הנראה תתקבל ההחלטה מה לעשות עם המתווה, שעל פניו כרגע זוכה לתמיכה רחבה. הישיבה תתקיים בעוד חמישה ימים ובאיגוד החליטו כי זו לראשונה אמורה להיות שקופה ופתוחה גם לנוכחות של כלי תקשורת, כך לדרישתו של היו”ר טל לביא. אם זה אכן יקרה, מדובר דבר תקדימי שלא נעשה בשנים האחרונות באיגודי הספורט בישראל.

דודי פלח (שחר גרוס)דודי פלח (שחר גרוס)