שוב היא עשתה זאת - והפעם בניצחון מוחץ. הפועל מטה אשר עכו זכתה בגביע המדינה בכדורעף אחרי שגברה על מכבי תל אביב 0:3 הערב (שלישי) במשחק הגמר שנערך באולם מטרווסט ברעננה. בזכות הזכייה, הקבוצה מהצפון עשתה היסטוריה והשוותה את כמות התארים שלה לזו של הפועל המעפיל - וכעת שתיהן נחשבות לקבוצות הכדורעף המעוטרות ביותר במדינה. 

בזכות הניצחון הזה, מטה אשר רשמה זכייה שביעית ברציפות בגביע, למעשה החל מ-2013, אז גם השתנו את יחסי הכוחות והשליטה של הצהובים מתל אביב עברה לצפוניים. זו הפעם ה-12 בהיסטוריה שהפועל מטה אשר זוכה להניף את גביע המדינה והיא משתווה להישגיה של הפועל המעפיל בתור שתי הקבוצות המעוטרות ביותר בכל הזמנים. עד הערב המעפיל החזיקה בשיא הזכיות בגביע וכעת לשתיהן יש את אותה כמות התארים, כולל 14 אליפויות לכל אחת.

שחקני מטה אשר חוגגים (חגי מיכאלי)שחקני מטה אשר חוגגים (חגי מיכאלי)


מהלך המשחק:

האדומים עלו ליתרון 1:4 עם פתיחת המערכה הראשונה. מטה אשר המשיכה עם יכולת טובה, בעיקר מצידו של אנג’לקו צ’וק, אבל מנגד קינן קופץ’ השאיר את מכבי תל אביב בעניינים וצימק ל-19:21 לקראת סיום המערכה. זה לא עזר לקבוצה שלו, כשקווין פוייר ואלכס אוסוקין סגרו עניין עם שתי הנחתות על הרשת וקבעו 20:25 למטה אשר.

המערכה השנייה נפתחה באופן צמוד יותר, אלא שמהלכים חכמים של סלבה בצקלה והנחתה של פוייר פתחו פער קטן והובילו את מטה אשר ליתרון 7:10. מאותו הרגע, ההפרש הזה נשמר בדרך לניצחון 22:25 של מטה אשר. 2:0 לאדומים במערכות.

שחקני מטה אשר הרגישו שהזכייה מתקרבת וסידרו פתיחה סוערת למערכה השלישית. סטאס נביאדומסקי נתן שואו על המגרש והעלה את הקבוצה שלו ליתרון מבטיח של 2:9. מזה, למכבי תל אביב כבר היה קשה לחזור אבל הרשקו המשיך לעבוד קשה והוריד את ההפרש לחמש נקודות (10:15). אלא שעד לסיום מטה אשר שוב ברחה, פוייר ונביאדומסקי סגרו עניין והם ניצחו גם את המערכה השלישית עם תוצאה של 15:25.