הפועל כפר סבא זכתה הערב (שני) בגביע המדינה בכדורעף לנשים, אחרי שהדהימה את מכבי חיפה וניצחה 2:3 (23:25, 25:23, 27:25, 12:25, 15:12) בגמר בתום דרמה אדירה. זהו הגביע השלישי בו זוכה כפ"ס בהיסטוריה שלה, והזכייה בו מפתיעה במיוחד לאור העובדה שהיה זה הפסדה הראשון של חיפה, מחזיקת הגביע בשלוש השנים האחרונות, במפעלים בישראל, לאחר יותר משנה שלמה של ניצחונות. מחר (שלישי) בשעה 19:30 ייפגשו באותו אולם הפועל מטה אשר/עכו ומכבי תל אביב לגמר הגביע לגברים.

שחקניות הפועל כפר סבא חוגגות (חגי מיכאלי)שחקניות הפועל כפר סבא חוגגות (חגי מיכאלי)

מי שהובילה את כפר סבא הייתה אניה וליקי עם 20 נקודות, אבל היא קיבלה תרומה אדירה מקרלה קסטיליאונה שסיימה עם 18 נקודות ופלורנסיה אגווירה שרשמה 17 נקודות, ניתן לציין אצל מחזיקת הגביע גם את גלית דבש שהוסיפה 17 נקודות משלה ולקחה אחריות במאני טיים. מן העבר השני, לוגאן טום סיימה את המשחק עם 24 נקודות לזכות חיפה, בעוד יוליה אנדרושקו ופולינה מליק הוסיפו מחץ להתקפה של הירוקות.

הנחתה של קרלה קסטיגליונה (חגי מיכאלי)הנחתה של קרלה קסטיגליונה (חגי מיכאלי)

המערכה הראשונה הייתה צמודה, והירוקות ניצחו בה בתוצאה 23:25 בעיקר בזכות משחק מצוין של לוגאן טום ועל אף שגלית דבש, פלורנסיה אגווירה ואניה וליקי הציגו משחק טוב לזכות השחורות. במערכה השנייה, ניצחה כפ"ס באותה התוצאה, כשחסימה גדולה של וליקי סגרה את הסיפור.

למרות שחיפה עלתה ליתרון מהיר במערכה השלישית, כפר סבא הצליחה לחזור עם יכולת נפלאה של דבש ואגווירה. פתאום הנקודות הקלות של הירוקות לא נכנסו, וכפ"ס הצליחה להפוך את הקערה על פיה ולנצח 25:27. הכפר סבאיות התעייפו במערכה הרביעית בה הפסידו באופן מוחץ 25:12, אבל הצליחו להתעלות במערכה המכרעת הצמודה, ועם נקודות של דבש ברגעים הקריטיים, לזכות בגביע. 

שחקניות הפועל כפר סבא חוגגות גביע (חגי מיכאלי)שחקניות הפועל כפר סבא חוגגות גביע (חגי מיכאלי)

"אני כל כך גאה בשחקניות שלי, ואני מסיר בפניהן את הכובע", אמר בסיום המאמן המנצח חן הימלפרב. "זה היה מאמץ קבוצתי מדהים. גם של הצוות שלנו שעזר לווליקי לקום מפציעה ולשחק כאן. לעובדה שאנחנו משחקים באירופה הייתה השפעה על כך שהצלחנו לשחק ברמה הזו במערכה האחרונה".