אימון גלישת רוח שיגרתי של ספורטאי נבחרת ישראל מול המרינה בהרצליה בסוף השבוע האחרון, הפך לדרמה של ממש והסתיים בנס גדול.

אלוף העולם לנוער עד גיל 17, דניאל תשתש, התהפך בלב ים עם גלשנו שנתקע בכבל של ספינת דייג. כף ידו של דניאל בן ה-15, נתקעה בבובה דמויית דג, פיתיון שמחובר לכבל הדייגים, ועטופה כולה בקרסים קטלניים המיועדים ללכוד את הדגים. הדייגים לא הבחינו כי הם מושכים את דניאל, שנאבק בגלים כשהוא שותת דם ונמשך על ידי ספינת הדייג תוך כדי שהקרסים תקועים בכף ידו.

לעזרתו הגיע חברו לאימון ממועדון הרצליה, תומר ורדימון בן ה-17 (רביעי באולימפיאדת הנוער לפני כחצי שנה), שקפץ למים, שחרר את הקרס מידו של דניאל, אולם אז נתקע הקרס באצבעותיו של ורדימון ואף הוא נפצע ואיבד דם. 

בינתיים, גולש אחר הזעיק את סירת הכוננות שבחוף, הדייגים הבחינו בנערים וניתקו את הכבל מגופו של ורדימון. המאמנים על סירת ההצלה משו את הגולשים מהמים, כ-2 קילומטרים מהחוף, מיהרו אל המעגן ופינו אותם לבית החולים. ורדימון ותשתש, שנמצאו בים מכוסים כולם דם, טופלו וחוסנו, ונצטוו לנוח מאימונים בינתיים.

אביו של דניאל, המאמן הלאומי הוותיק אילן תשתש: "היה מזל גדול שהקרס לא נתקע בעורק ראשי או בצוואר חלילה. אבל דניאל ותומר יתגברו ויחזרו במהרה לים, כך אני מאמין, הם כבר מנוסים וחזקים".