גראנד סלאם פאריס, מהתחרויות היוקרתיות בענף הג’ודו, נפתח הבוקר (שבת), עם ארבעה נציגים ישראלים, ומי שחגג בסיום היום הוא ברוך שמאילוב, שזכה במדליית הארד במשקל של עד 66 ק”ג.

שמאילוב התחיל בסיבוב השני וניצח את האוקראיני בוגדן יאדוב, בשמינית עבר את ג’ייקוב ואלויס בעזרת איפון וברבע הגמר גבר על עבדולה עבדולז’לילוב הרוסי בזכות ניקוד זהב דרמטי. בחצי הגמר הוא הפסיד לגיאורגי ואז’ה מרגולשווילי וירד לקרב על מדליית הארד, שם הוא פגש במנואל לומברדו האיטלקי וגבר עליו באיפון בדרך למדליה, שתעניק לו ניקוד חשוב לקראת אולימפיאדת טוקיו. לעומת שמאילוב, מי שחווה יום מאכזב היה טל פליקר, שמתחרה באותה קטגוריית משקל והודח כבר בקרב הראשון שלו נגד אדריאן ניטו הספרדי, שגבר עליו בעזרת וואזרי.

מאמן הנבחרת, אורן סמדג’ה, אמר לאחר הזכייה של חניכו: “ספורטאי נבחרת ישראל גברים מוכיח שוב את היכולת הגבוהה ואת רוח הלחימה הבלתי מתפשרת של כל אחד ואחד מהספורטאים”, גם כאן בגרנד סלאם פריז היוקרתי והאיכותי” . שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, הוסיפה: "ברכות משמחות בפתיחת השבוע עם הזכייה של ברוך שמאילוב במדליית הארד בגראנד סלאם פאריס הנחשב לאחת התחרויות הקשות והיוקרתיות בסבב”.

אורן סמדג'ה וברוך שמאילוב מרוצים (באדיבות איגוד הג'ודו) אורן סמדג'ה וברוך שמאילוב מרוצים (באדיבות איגוד הג'ודו)

בקטגוריית משקל עד 60 ק”ג, דניאל בן דוד הצעיר רשם יום לא רע מבחינתו כשהגיע לרבע הגמר אחרי ניצחונות על יורה ורשטראטן הבלגי ואשלי מקנזי האנגלי. בן דוד ירד לבית הניחומים לאחר הפסד ברבע הגמר לאמרטובשין דשדבה, ניצח בקרב הראשון בבית הניחומים את דויד פולקראבק הצ’כי והגיע להתמודדות על מדליית הארד, אך לצערו הפסיד בקרב המכריע לטמור נוזאדזה הגיאורגי וסיים במקום החמישי.

רגב הגיבה גם ליום המוצלח של בן דוד כשאמרה: “הישג מדהים גם לג'ודאי הצעיר דניאל בן דוד שהרשים בכל התחרות והגיע עד לקרב על מדליית הארד ומוכיח שיש עתיד מבטיח לענף הג'ודו. מחזיקה אצבעות לשאר המתחרים בנבחרת הבנים שצפויים להתחרות בימים הקרובים”.

טוהר בוטבול (73 ק”ג), ניצח את הפיני איטו למנן ועלה לסיבוב השני, שם ניצח את נג’יה פיי מגמביה, אבל בשמינית הגמר נעצר מול המונגולי צוגבטאר צנד-אוחיר.