הישג נהדר לגירמה אמרה, ששבר היום (ראשון) את שיא ישראל במרתון. אמרה שיפר ב-25 שניות את השיא שהיה שייך למארו טפרי ועצר את השעון על 2:12:35 שעות. את השיא האישי שלו שיפר ב-2:55 דקות.

אמרה אמר: “אני מאושר. עדיין קשה לי לעכל את מה שעשיתי היום. עברנו אימונים קשים לקראת המרתון הזה, הן באתיופיה והן בארץ. עבדנו באופן ספציפי על סיומת בכביש והרצנו תרחישים שונים. בריצה היום הייתי רגוע מאוד. בהתחלה שמרתי על עצמי מעט ומאחור ואפשרתי לגוף להתחמם. אחרי 10 ק"מ הרגשתי שהקצב טוב מאוד עבורי. אחרי שעברתי את נקודת החצי מרתון התחלתי להתקדם ולעקוף רצים רבים. לקראת הסוף הרגשתי ממש מצוין. המאמן שלי צעק לי בקילומטר ה-40 לתת הכל עד הסוף. לא הסתכלתי אפילו על השעון. ידעתי לפי הקצבים שאני ממש חזק בתמונת השיא. לא ניתן לתאר את ההרגשה כשעוברים את קו הגמר בתוצאה שהיא שיא אישי, ועל אחת כמה וכמה שזו תוצאת שיא לאומי".

האתלטית אדווה כהן, שעברה השנה ללמוד באוניברסיטת ניו מקסיקו, פתחה את עונת האולמות החדש ברגל ימין, כשקבעה 15:42.85 דקות בתחרות שהתקיימה בבוסטון, סיימה במקום ה-12 בתחרות ושיפרה את השיא שנקבע על ידי מאור טיורי לפני כשנתיים בהפרש של 24.92 שניות. התוצאה הזו מהווה שיפור של 24.18 שניות לשיאה האישי של כהן באצטדיון, שהיה אף שיאה הלאומי לנשים מתחת לגיל 23 בריצה זו. בנוסף, עקפה כהן את טיורי גם בטבלת כל הזמנים ועלתה למקום השני אחרי לונה צ'מטאי סלפטר.

אדווה כהן (איגוד האתלטיקה)אדווה כהן (איגוד האתלטיקה)