תחרות הרטרו “NO THRUSTER ONLY RETRO” תתקיים השנה בפעם החמישית ברציפות, בחוף הים של העיר בת ים ותחל ב-20.7. קונספט התחרות נוצר עוד ב-2015 על ידי הגולש/מוזיקאי/יזם אסף שלם, גולש גלים ותיק, מסתובב שנים בין השבירות הטובות ביותר בארץ ומתמחה בגלישה על גלשנים מיוחדים TWIN FIN/SINGLE FIN.

אסף החליט לאגד את הגולשים הבולטים בתחום מכל הארץ לתחרות בקונספט הרטרו, למוזמנים בלבד, התנאי המרכזי להשתתפות, הגולש חייב לגלוש על גלשן המעוצב על פי עיצובי הגלשנים משנות ה60' 70' 80'.

לאחר 3 שנים ברציפות של אירוע מאוד מוצלח ופופולרי שצבר קהל מרשים, גולשים מכל הארץ ואף גולשים מקצוענים מחו"ל. אסף החליט להרחיב את הקונספט ולתת הזדמנות שווה לעוד גולשים שרוצים ויודעים להביע עצמם בסגנון הרטרו.

לפני כ-8 חודשים נפתחה רשמית ליגת הרטרו, אירוע הבוטיק של עולם הגלישה הישראלי בשיתוף ארגון גולשי הגלים, בילבונג, קורונה, אולטרא ווייב, אגאדיר וסוזוקי. הליגה הראשונה מסוגה בארץ, עוברת ב5 מחוזות מדרום לצפון. כל מחוז בחר 6 גולשים בולטים אשר ייפגשו בבת ים לתחרות הגמר. בתחרות ייבחר מנצח אינבידואל ובנוסף ייבחר מחוז זוכה אשר יזכה לארח את תחרות הגמר בשנה הבאה. התחרות  כוללת גם את הקטגוריות: לונגבורד גברים ולונגבורד נשים.