ביום חמישי ה-25 באפריל, תתקיים תחרות אופני כביש ולצידה אירוע עממי למשפחות במרכז המבקרים של איגודן בשפד”ן (שדרות מרילנד, ראשון לציון, בסמוך לסופרלנד). האירוע יסוקר בערוץ ONE.

מטרת האירוע הינה לקדם את תרבות הרכיבה בישראל, שמירה על הכושר הגופני והעלאת המודעות לסביבה ירוקה ובריאה.

יש לציין שהשנה גם יחנך מסלול חדש אשר לא היה קיים בשנים קודמות, מה שיתרום לחווייה הכוללת של המשתתפים באירוע.

לאלו מבניכם אשר מחפשים פעילות משפחתית ספורטיבית עם הילדים במהלך חופשת הפסח, או אלו אשר מחפשים לקחת חלק במקצים התחרותיים, ריכזנו עבורכם את כל מה שיש לדעת אודות האירוע.

מקצים תחרותיים - בין השעות 8:00-12:00. המקצים התחרותיים למרחקים של 4 עד 72 ק"מ בהתאם למקצה, כאשר ההרשמה לרוכבים תחרותיים תהיה לבעלי בדיקת מאמץ וביטוח.

מקצה עממי - החל מהשעה 12:45 בבוקר, למרחק של 8/4 ק"מ. המסלול פתוח ומותאם לכל המשפחה, וכולל כניסה למרכז המבקרים.

השכרת אופניים - למקצה העממי בלבד, בהזמנה ותשלום מראש בלבד במהלך תהליך ההרשמה באתר "זינוק". מספר המקומות מוגבל, והשתתפות מותנית בהרשמה מראש.

חניה והתארגנות - סמוך למרכז המבקרים של איגודן בשפד"ן. יש לחנות בחניונים המוקצים בלבד ולהישמע להוראות הסדרנים.

הזדמנות ליהנות מהנוף (צילום: skeeze)הזדמנות ליהנות מהנוף (צילום: skeeze)

דורון אמיץ - מארגן האירוע (בייק ישראל): "איגודן פותח את שעריו ואת מרכז המבקרים על שלל הפעילויות שלו בחול המועד פסח ללא תשלום לציבור הרחב.חיפשנו משהו שייתן ערך מוסף למבקרים מעבר לסיור במרכז, וימשוך קהל יעד ספורטיבי ומשפחות שרוצות גם להוציא אנרגיה ולראות נופים במרחב הגדול שנמצא באיגודן.

“ספורט הרכיבה מתבסס על ערכים של קיימות, ניצול של אנרגיה טבעית ירוקה, בריאות ואיכות חיים. וככזה מתחבר לערכים של מרכז מחזור המים באיגודן - הגנה על הנחלים, הים, מי התהום, הפיכת מי שפכים למי קולחין ברמה גבוהה, כזו המתאימה לכל סוגי הגידולים החקלאים בארץ ועוד”.

אמיץ הוסיף: “כשהגעתי לאיגודן בפעם הראשונה, הופתעתי לגלות מרחב ענק (כ-2000 דונם) ובו קילומטרים ארוכים של כבישי אספלט באיכות מעולה,כבישים מישוריים לגמרי (מעולה הן למשפחות והן לתחרויות קריטריום מהירות) עם נוף דיונות בתולי מסביב.בימים אלו שיש מיעוט יחסי של תחרויות אופניים בכביש פתוח עקב עלויות משטרת תנועה גבוהות מאוד, היה זה מתבקש להשתמש בכבישים המצוינים עבור תחרות כביש - איכותית.

“מה עוד שמבט חטוף בלוח התחרויות מראה שכמעט כל תחרויות הכביש מתרחשות בצפון או בדרום הארץ.השנה בחרתי בהקפה בת 4 ק"מ. בשנים הקרובות לכשתסתיים הבנייה במתחם, נוכל לסגור כ-8 ק"מ של כביש!מרכז איגודן נמצא סמוך לסופרלנד ולמטרופולין ראשון לציון, כעשר דקות מתל אביב בלבד.במרחב המטרופולני הזה גרות מאות אלפי משפחות עם ילדים שמחפשות פעילות ספורטיבית עם ערך מוסף ומעניין לחול המועד פסח”.

פעילות ספורטיבית לפסח (צילום: ernschie)פעילות ספורטיבית לפסח (צילום: ernschie)

אמיץ מסר גם כי: “המרוץ סביב האיגודן ייתן הזדמנות לרוכבים העממים למשפחות ולשאר חובבי ענף האופניים המתפתח בארץ לבוא ולצפות באופן בלתי אמצעי ברוכבים אלו ובמתחרים חזקים אחרים מתחרים ביניהם במרוץ מישורי מהיר ומלא תהפוכות, בלב אזור המרכז”.

אושר שקלים, מנהל מרכז המבקרים של איגודן (הנמצא במתחם השפד״ן) הוסיף: ״הרוכבים ייהנו לא רק מהמירוץ עצמו ומחווית התחרות, אלא גם ייחשפו תוך כדי הרכיבה לפרויקטים רחבי ההיקף והמרשימים שבוצעו בשנים האחרונות בשפד״ן, והכל במטרה אחת - להחזיר לטבע באהבה ולדאוג לחיסכון במים״

להרשמה למקצה העממי

להרשמה למקצים התחרותיים

הכתבה בשיתוף מרכז איגודן