לפני כחודש ימים מועדון הכדורגל בורוסיה דורטמונד הכריז על כך שיתרום 1.1 מיליון יורו למוזיאון “יד ושם” להנצחת קורבנות השואה. מדובר במהלך תקדימי, שכן במוזיאון לא התקבלו תרומות ממועדוני כדורגל קודם לכן. בעקבות זאת, ב”יד ושם” הכריזו על הרחבת המוזיאון עם הקמת קמפוס חדש.

הכספים ששלח מועדון הכדורגל הגרמני יעזרו בהקמת “קמפוס מורשת”, בו יהיה משכן של אוספים מהשואה. לפי פרסומים בגרמניה, התרומה נעשתה כחלק ממהלך נרחב של חמישה גופים עסקיים גרמניים שהחליטו לתרום למוזיאון בתקופה האחרונה, בו לקחו חלק גם ענקית המכוניות פולקסווגן והבנק הגרמני.

אנגלה מרקל, קנצרלית גרמניה, בביקור ב"יד ושם" (רויטרס)אנגלה מרקל, קנצרלית גרמניה, בביקור ב"יד ושם" (רויטרס)

ממוזיאון “יד ושם” נמסר: “מיום הקמתו פועל יד ושם להנצחה ולהמשך קיומם של זיכרון השואה ומשמעותה באמצעות תיעוד, מחקר וחינוך. ביד ושם שמור האוסף הגדול ביותר בעולם של פריטים שונים מתקופת השואה והוא מהווה את הבסיס לפעילויות יד ושם. על מנת להרחיב את יכולות השימור וההנגשה של אוספים אלו, הכריז ‘יד ושם’ על הקמת קמפוס מורשת, במרכזו משכן אוספים חדיש ומתקדם”.

עוד הוסיפו במוזיאון: “אנו מברכים על החלטתה של קבוצת בורוסיה דורטמונד לקחת חלק בפרויקט ורצונה לתרום לקיום מטרות אלו, צעד המבטא אחריות להנצחת השואה באמצעות משכן שיישמר למען הדורות הבאים את העדויות, המסמכים, החפצים והתיעוד הענף של הקורבנות והניצולים”.