מכבי תל אביב מגבירה את פעולות האכיפה שלה לטובת מיגור תופעת הזייפנות. בעקבות הודעה של מכס אשדוד מה-30.12.18, בה הובא לידיעת מועדון ולתנועת מכבי ישראל כי חברת 'קרנקורס ביגוד בע"מ' ואיתן קרנקורס ייבאו מכולה ובה למעלה מ-1,000 פריטי לבוש הנחזים להיות התלבושת הרשמית של מכבי ת"א, זאת תוך הפרת זכויות המועדון, המועדון החליט לפעול שוב ופנה בשנית לבית המשפט.

אין זו הפעם הראשונה בה הגישה מכבי ת"א תביעה נגד קרנקורס, כאשר בשנת 2016 נתבעה החברה על “הפרת סימני מסחר רשומים ומוכרים היטב ועוולות נוספות כגון גניבת עין ועשיית עושר ולא במשפט”. במסגרת התביעה, נתבקשו ואף ניתנו צווי מניעה זמניים לקרנקורס.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
איביץ': צריכים להשתפר, זה כבר משחק שני

בתביעה שנסתיימה בפסק דין, בהתאם להסכמות הצדדים, על פיו קיבלה 'קרנקורס' צו מניעה לפיו עליה "לחדול באופן מוחלט ומידי מייצור, שיווק, מכירה, הפצה, הצעה למכירה ומשימוש, בכל אופן שהוא, של מדי קבוצת הכדורגל מכבי ת"א בצבע צהוב וכחול, לרבות – אך לא רק - מכל יצור, שיווק, מכירה, הפצה או הצעה למכירה של המוצרים הנ"ל”. בנוסף לתשלום פיצויים כספיים של 'קרנקורס' למכבי ת"א, הטובין שנתפסו הושמדו.

מנהל המסחור של מכבי ת"א, טל מועלם, אמר: "לקראת הרגעים המכריעים של העונה אנו מגבירים את פעולות האכיפה בכל הקשור להפרה של סימני המסחר של המועדון. כל הפרה של סימני המסחר שלנו תתקל בטיפול חסר פשרות מצד מועדון הכדורגל מכבי ת"א".

חולצות מכבי ת"א של חברת קרנקורס (באדיבות משרד זליגסון גבריאלי ושות') חולצות מכבי ת"א של חברת קרנקורס (באדיבות משרד זליגסון גבריאלי ושות')

למרות פסק הדין, ייבאה 'קרנקורס', פעם נוספת לישראל בחודש דצמבר 2018, פרטי לבוש הנחזים להיות מדי הכדורגל של מכבי ת"א. הטובין החשודים כמזויפים נתפסו ובהמשך לכך הגישה מכבי ת"א שני הליכים משפטיים כנגד 'קרנקורס'.  תביעה לביהמ"ש המחוזי בת"א ע"ס 200,000 ש"ח בגין הפרת סימני מסחר, גניבת עין ועשיית עושר ולא במשפט ובקשה לביזיון ביהמ"ש המחוזי מחוז מרכז, לאור ביזוי צווי בימ"ש אשר ניתנו כאמור בשנת 2016.