משחק הקט-רגל, או בשמו הלועזי Soccerx5, הנו הגרסה הפופולרית של גרסת המיני של ענף הכדורגל, ומתאים לכל ישוב בארץ שבו מגרשים קשיחים (פרקט/אספלט/בטון/כורכר מהודק) או מיני פיץ' (דשא סינטטי).

כיום, ענף זה מופעל ע"י חברת Soccer 5 אשר מפעילה זכיינים במעל ל-35 מדינות, כאשר השנה מצטרפת אליהן גם ישראל.

מדי שנה נערכת אליפות עולם, המהווה את רגע השיא של הפעילות ואת טורניר הקט-רגל החובבני הגדול בעולם (האליפות הקרובה תיערך באוקטובר 2019 בעיר  לאס וגאס).

במשחק משתתפים 4 שחקני שדה + שוער, בגילאי 18 ומעלה. הוא משוחק, כאמור, על מגרש קשיח או דשא סינטטי, עם שערי קט רגל סטנדרטיים. הקבוצה האלופה בכל מדינה זוכה לנסוע לאליפות העולם כנציגה הרשמית של מדינתה.

העיר חדרה נבחרה כעיר המארחת הרשמית של משחקי SOCCERX5  ותארח את יום משחקי הגמר בחוה"מ פסח, ה – 24.4.19.

מוכנים לקט-רגל בחדרה? (צילום: werner22brigitte)מוכנים לקט-רגל בחדרה? (צילום: werner22brigitte)

מוקדמות אליפות ישראל שתפעיל עמותת "מדינת הכדורגל",  ישוחקו  –4 מיקומים שונים ( ת"א, ב"ש/י-ם, חיפה וחדרה) במרוצת חודש מרץ ואפריל, מהם יעפילו 8 קבוצות לשלב יום משחקי הגמר במתקן האימונים החדש של העיר לשפת ימה של העיר חדרה.

כאמור, הקבוצה הזוכה בטורניר תוכרז כנבחרת ישראל בקט-רגל Soccer 5, ותצא לייצג את המדינה באליפות העולם שתיערך למשך כארבעה ימים באוקטובר 2019 בארה"ב. הפרס כולל טיסה הלוך-חזור של 7 השחקנים (5 שחקני שדה+2 מחליפים) לתחרות העולמית.

צביקה גנדלמן, ראש עיריית חדרה: "העיר חדרה מפעילה ענפי ספורט בכלל וכדורגל בפרט ברמות הגבוהות ביותר, ולראייה העונה המופלאה של הפועל חדרה העונה.

ראש עיירית חדרה. הכדורגל בעיר בשיאו (אחמד מוררה)ראש עיירית חדרה. הכדורגל בעיר בשיאו (אחמד מוררה)

“האירוח של גמר טורניר החובבים SOCCERX5 בחדרה, כחלק מאירוע לכל המשפחה בחוה"מ פסח, מהווה נקודת ציון נוספת לגבי הפעילות של עיריית חדרה וחברת נחלים למיתוג ספורט עממי ברמה המקצוענית הגבוהה ביותר”.

לאתר הטורניר לחצו כאן