בטקס מרגש נחתם השבוע הסכם חסות רפואית בין המרכז הרפואי שיבא לוועד הפראלימפי הישראלי, לפיו יהיה המרכז הרפואי שיבא בית החולים של הסגל פראלימפי עד למשחקי טוקיו 2020. 

בטקס נכחו יו"ר הוועד הפראלימפי, ד"ר שוקי דקל, מנכ"ל הוועד, ניסים סספורטס, מנהל המרכז הרפואי פרופ' יצחק קרייס, פרופ' ארנון אפק, משנה למנהל המרכז הרפואי המשולב, פרופ' גל דובנוב-רז, מנהל מרפאת הספורט בשיבא ויו"ר הוועדה הרפואית של הוועד האולימפי, ד"ר רמי זק, רופא במרפאת הספורט ורופא הסגל הפראלימפי, ד"ר יוני ירום רופא ספורט ויו"ר הוועדה הרפואית של הוועד הפראלימפי, חברי הנהלת הוועד הפראלימפי, רופאי שיבא ונציגי הספורטאים.

מנהל המרכז הרפואי שיבא, פרופ' קרייס ושחקן הטאקוונדו, יוסף יסעור (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל)מנהל המרכז הרפואי שיבא, פרופ' קרייס ושחקן הטאקוונדו, יוסף יסעור (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל)

ד"ר שוקי דקל, יו"ר הוועד הפראלימפי אמר: "אנחנו גאים לקבל חסות ממרכז רפואי וותיק ובעל המוניטין כמו שיבא, המוביל לאורך שנים מצויינות בתחום הרפואה השיקום והמחקר, שממש כמו הספורטאים שלנו חרט על דגלו את השאיפה להצטיינות ולהישגיות."

החותרת, סגנית אלופת העולם, מורן סמואל, אמרה: "כשבית החולים המכובד הזה רואה בספורטאים הפראלימפים את חוד החנית והולך איתם יד ביד, זה מחלחל לציבור. החסות הזו היא אמירה חשובה של שיבא, היא כבוד גדול וביטחון אדיר עבור הספורטאים שלנו”.

הנער אסף יסעור, שחזר רק בשבוע שעבר מאליפות העולם בטאקוואנדו. מיד עם פציעתו לפני כשלוש שנים, הגיע יסעור במסוק לבית החולים שיבא ושהה בו במשך 8 חודשים של טיפול ושיקום. "המשפחה והרופאים הם שנתנו לי את התמיכה ואת הכוח להמשיך. בזכותם קמתי כמנצח, עם חלום לתפקד באופן עצמאי ולהגיע לאולימפיאדה!"

פרופ' קרייס וד"ר שוקי דקל (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל)פרופ' קרייס וד"ר שוקי דקל (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל)

פרופ' ארנון אפק המשנה למנהל המרכז, סיפר: "המרכז הרפואי שיבא ייתן את המעטפת הרפואית לנבחרת הפראלימפית, לא רק חלילה במקרי פציעות אלא גם כחלק בלתי נפרד מליווי הספורטאים בדרך לאולימפיאדה”.

פרופ' גל דובנוב-רז, אשר יתאם את הפעילות הרפואית בשיבא מול הספורטאים הפראלימפים,  אמר: “נספק את השירות הרפואי הטוב ביותר, במהירות הרבה ביותר, וברוח שיבא. הספורט משמש לחינוך למצוינות, לידידות ולכבוד הדדי - זו הרוח האולימפית”.

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' קרייס, שהתרגש מאוד במהלך הטקס, הוסיף: "אתם השראה עבורנו. לא רק שעברתם הליך שיקומי, אף המשכתם והוכחתם שאין דבר העומד בפני הרצון. במרכז הרפואי שיבא מוקמת עיר הבריאות של ישראל אשר שיתופי פעולה מסוג זה יהיו חלק בלתי נפרד ממנה, לצד הטיפול בחולים גם ליווי, חיזוק והעצמת הבריאות”.