אליפות העולם בכדורגל חמישיות (FW5C) תצא לדרכו בעיר קייפטאון, דרא"פ באמצע חודש נובמבר, וההכנות לקראת אליפות העולם, בהשתתפות של עשרות נבחרות מכל העולם מגיעות לנקודת רתיחה.

הטורניר שכידוע, היה אמור להתקיים במהלך חודש ספטמבר בסין, הועתק בסופו של דבר לקייפטאון בחודש נובמבר. העיר מתהדרת במתקן המפואר שייארח את הטורניר, כולל תשתית יוקרתית של 6 מגרשים מוארים, חדרי הלבשה מפוארים, ספא, בר ומועדון. 

כזכור, טורניר הקט-רגל יצא לדרכו בפעם הראשונה העונה ביום העצמאות, כאשר העיר ראש-העין הפכה למארחת הרשמית של אליפות ישראל ב-F5WC. 

מבט נוסף על המתקן בקייפטאון מבט נוסף על המתקן בקייפטאון

בתום משחק גמר מרתק, גברה הקבוצה מנחלת יצחק על החרדים בתוצאה 3:4 והוכתרה כנבחרת "דשא עוז ספורט" ישראל. הנבחרת תתארח אצל חברי הקהילה היהודית המקומית בקייפטאון המקיימים פעילות ספורט ענפה במסגרת מועדון "מכבי" המקומי שהבטיחו להגיע  לעודד את הנבחרת שלנו במשחקי אליפות העולם, שייחלו ב-15 בנובמבר ויסתיימו ב-20 בנובמבר – כדי לתת לנבחרת שלנו הרגשה חמה ובייתית.

הקט-רגל מופעל בעולם בלעדית ע"י חברת F5wc אשר מחזיקה זכיינים במעל ל-40 מדינות, עם מעל ל- 350 טורנירים המנוהלים ברחבי העולם ובכמות כוללת של כחצי מיליון שחקנים רשומים המשחקים את המשחק במדינות השונות. את המפעל מנהלת חברת אלוריה בראשותו של היזם הוותיק, דודי מור, החתום על הצלחת כדורגל חופים מזה למעלה מעשור.

נבחרת "דשא עוז ספורט" ישראל (רונן מני) נבחרת "דשא עוז ספורט" ישראל (רונן מני)

הקבוצה הישראלית , מתוקף זכייתה בתואר אלופת ישראל, תשתתף כמובן באירוע קבלת פנים, טקס פתיחה, מסיבות, מפגש עם כוכבי ענק מהעולם המשמשים כ"שגרירי" המותג ואווירת קרנבל ספורט.

אך למרות שמדובר בטורניר חובבים, הכסף הגדול כבר נשפך לתוך הענף ולאחרונה אף הודיע פראן סוריינו (Ferran Soriano), מנכ"ל מנצ'סטר סיטי, על כניסתם לשוק האמריקאי והקנדי במסגרת F5WC, עקב הפוטנציאל העצום הקיים בענף הקט רגל. בתוכנית השגרירים של הענף ניתן למצוא את השחקן הספרדי הבינ"ל מיצ'ל סאלגדו ועמיתו, מייקל אואן הבריטי.

קצת על כללי המשחק

בכל קבוצה משתתפים 4 שחקני שדה + שוער, בגילאי 16 ומעלה. הוא משוחק, כאמור, על מגרש קשיח או דשא סינטטי, עם שערי קט רגל סטנדרטיים. הקבוצה האלופה בכל מדינה זוכה לנסוע לאליפות העולם כנציגה הרשמית של מדינתה.

מדי שנה נערכת אליפות עולם, המהווה את רגע השיא של הפעילות ואת טורניר הכדורגל החובבני הגדול בעולם. ניתן להתרשם ממנו באתר האינטרנט או בדף הפייסבוק של -  http://f5wc.com